Govor mržnje : portali, forumi

Teme koje se tiču medija bilo koje vrste (TV, štampa, internet...)
User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by laganini »

Vjetar wrote:
Sun Dec 13, 2020 7:16 pm
Bolje niskotiražni, nego niskostrasni ;)
... :ptica ..

User avatar
Ptica bijela
Član
Član
Reactions: 169
Posts: 807
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:12 pm

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Ptica bijela »

Mislim da svi možemo komunicirati bez uvreda i mržnje.
To je nekakva osnova kulture i ljudskosti, ali danas to nije na cijeni.
Stanje po forumima, portalima, društvenim mrežama pokazuje u kakvom je stanju društvu,
koliko se nisko palo, koliko su ljudi puni negativnih emocija.

Nešto od nairitatnijeg mi je kad kažu da moram na kamen reagovati kamenom,
ako to ne napravim bacat će stijenu na mene.
U biti, tu ima istine, ali kako ako se to protivi mom karakteru, mojoj osobnosti ...

Pojava, da prostite humora kroz "šukanje" je toliko raspotranjeno, i čini mi se sve podmuklije,
ili je problem u mom nedostaku duhovitosti ... :??
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 432
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by laganini »

..to se podrazumjeva problem je sto mnogi pod uvredu trpaju različita mišljenja...

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

! / Bh. influenserka poručila Noletu o vakcini: Možeš ti to, malecki, pa dobila prijetnje

Brankica Raković, influenserka i urednica portala Lola iz Banja Luke, nedavno je poslala poruku slavnom teniseru Novaku Đokoviću o vakcinaciji.

Tema je bila njegova izjava koju je rekao novinaru BBC-a nakon deportacije iz Australije. Na pitanje da li je spreman da ustraje zbog svog stava o nevakcinisanju i po cijenu gubitka trofeja, Đoković je rekao:

Da, to je cijena koju sam voljan platiti."

Među brojnim komentarima, najviše pažnje privukao je onaj od Raković koja je poručila Đokoviću:

"Nole, evo mene nakon 40 kemoterapija i tri vakcine, dižem 90 kg u potisku. Možeš ti to, malecki, nije strašno.

Najpodnošljiviji si svakako na terenu", napisala je Brankica na Twitteru.

Twit kao poruka za Novaka - undefined
Foto: Twitter/ Brankica R.: Twit kao poruka za Novaka

Međutim, tviteraši to nisu dobro prihvatili te je banjalučka urednica uskoro dobila veliki broj prijetnji - zbog kojih je morala izbrisati objavu.

"Obrisala sam tvitove posvećene Đokoviću. Količina prijetnji, poziva da se ugasi moj profil, uvreda i užasa jer sam ja, niko i ništa, napravila sprdnju od svog treninga, terapija i vakcina je bolesna. Liječite to. Moguće je. Nadam se da i sebe volite kao Đokovića. I blago njemu s takvim fanovima spremnim na sve", poručila je Raković prije negoli je izbrisala profil.

Putem Instagrama je objavila dio poruka:

Image


Raković je o borbi s rakom javno govorila na društvenim mrežama i u medijima.

Od teške bolesti je oboljela 2016. godine, a 2018. godine se oporavila.

Na Instagramu je prati više od 40 hiljada ljudi, a na Twitteru 43 hiljada pratioca.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

Internet je adikcija, a sve vise ljudi vidi da tu nije pametno biti.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2046
Posts: 7490
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Bella »

"Nole, evo mene nakon 40 kemoterapija i tri vakcine, dižem 90 kg u potisku. Možeš ti to, malecki, nije strašno.
I ona .jel se hvali ili zali.. njena privatna stvar. koja nema veze s sluchajem Noleta.

.. Ne znam sta joj imaju prijetiti. zalosna je njena izjava.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

Zar se ne moze protumaciti da ga bodri :jbg

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2046
Posts: 7490
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Bella »

Hm.. ko je ona da ga bodri... ok moze svako pisati...... ali, ne na taj nachin i tim argumentima. pachenika... sto je najzalosnije. nikad nisi siguran sta ti se moze desiti. kao i njoj.. znamo kako ta ' bolest' dolazi... ne planirano . i nikad nisi 100 % siguran da si je pobijedio..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

:doh

Nije mu nista uvredno rekla Bella. Hiljadu sam puta procitala da neko nekome porucuje - hej mozes ti to, ako ja mogu mozes i ti. Pa to ne zasluzuju kritike i prijetnje :jbg

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2046
Posts: 7490
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Bella »

hm . ona se javlja ..bodri sebe. na njegovom problemu.( ako je problem) zasto... jel je pitao za savjet . nije....

ne volim savjete. kad ja mogu mogu svi... kako neko zna sta ja mogu i do koje granice... jednostavno.. nepotrebno..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

OK. Ignorises i the end.

Sta se publika ima zauzimati? Je li njih neko pitao sta misle? Nije!

Ako u rl ne bi nekome nesto rekli/zaprinjetili/krivo optuzili, cim se s nama ne slaze, zasto to radimo online :jbg

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

Rasisti iz Srbije vrijeđali pjevačicu iz Konga - ona im odgovorila na srpskom

Stella Muleka je u Srbiju je iz rodnog Konga došla na fakultet te je brzo prigrlila običaje i tradicionalnu glazbu te zemlje. Krajem prošle godine u suradnji s Dejan Petrović Big Bendom otpjevala je prepjev pjesme "Ej dragi dragi" (Kosovski božuri), a za ovu pjesmu je snimila i spot.

Međutim, rasistički komentari razočarali su mladu pjevačicu koja je tokom godina života u Srbiji naučila tečno govoriti i srpski jezik.

Upravo se na putem Instagrama - na tečnom srpskom jeziku, obratila svima onima koji ne shvaćaju da rasizmu nema mjesta u modernom društvu.



"Ja neću biti osoba na koju ćete usmjeriti svoju mržnju", napisala je za početak te nastavila:

"Željela bih zahvaliti Dejanu za ovako lijep projekt i što me je pozvao da budem dio istog, jer on zna, kao i moja porodica i pravi prijatelji u Srbiji, koliko volim Srbiju kao zemlju i koliko poštujem njenu kulturu".

Provela sam mjesec dana učeći plesati kolo sa svojim sjajnim kumom i 6 mjeseci sam učila srpski jezik kako bih mogla upisati diplomski fakultet u Srbiji, gdje sam plakala svaki dan jer nisam dovoljno znala srpski, ali sam uz pomoć porodice položila sve ispite na srpskom s ocjenama 9/10, osim ekonometrije, iz koje sam imala nižu ocjenu.

Razumijem da je Kosovo osjetljiva tema za veliki broj Srba, a oni koji misle da sam ovo otpjevala zbog popularnosti i slave, imaju pravo na svoje mišljenje i to me ne pogađa. Kao prvo, ja nisam iz Amerike, već iz Afrike. Kao drugo, to nije džungla, nemam divlje životinje u dvorištu niti sam došla u Srbiju jer sam migrant. Žao mi je svih vas koji pričate o kulturnom odobravanju ili da je miješanje rasa genocid, jer vidim da imate toliko mržnje u sebi da je morate usmjeriti na nekoga. Ali ta osoba neću biti ja.

I ostavite na miru moju porodicu - ne šaljite im poruke na Instagram i Facebook kako ne želite crnce i crnkinje u Srbiji jer veliki dio vas živi u inozemstvu - u Africi, Americi, Aziji - i niko vam ne govori da se vratite u svoju zemlju.

Ispričavam se ako želite da vaša snajka ima plave oči i zlatnu kosu. Ja imam tamne oči i tamnu kosu i ostajem ovakva ovdje. Jedini način da napustim Srbiju je da budem deportirana, što se neće dogoditi jer se svaki dan trudim da ne prekršim nijedan zakon, kao i da živim u skladu sa srpskim zakonom i poštujem ga", poručila je rasistima.


User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1971
Posts: 4198
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Kamilica »

Takvim osobama ne treba nista porucivati. Oni jednostavno ne razumiju. Uzaludno je.
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2046
Posts: 7490
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Bella »

Tachno. i ona je odgovorila istim tonom.. .. :/* mogla je malo diplomacije ukljuchiti..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2641
Posts: 10953
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Govor mržnje : portali, forumi

Post by Peace »

Pa nije istim tonom :jbg

Post Reply