Sve naše boljke

Teme koje se odnose na zdravlje ljudi, savjeti, preporuke, lijekovi, bolesti i liječenje, zdravstveni sistem
Post Reply
Banshee
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 220
Registered for: 9 months

Sve naše boljke

Post by Banshee »

Imate li nekih zdravstvenih problema?
Idete odmah lekaru kad vam nije dobro ili pokušavate da se izlečite sami?
Posežete li za lekovima?
Jeste li zagovornik alternativnih metoda lečenja?
Svi saveti za naše boljke su dobrodošli na temi, kao i razmena iskustava o sličnim problemima ;)

gripen
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 419

Re: Sve naše boljke

Post by gripen »

idem,samo kad me dobro pricepi .... :))D
2
2 Image

Ema
Član
Član
Reactions: 17
Registered for: 10 months

Post by Ema »

Idem na redovne preglede i samo ako je nešto ozbiljnije. Nemam boljki :D Tablete samo ako baš moram...
1
1 Image

Ptica bijela
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 168

Post by Ptica bijela »

Poštujem medicinu ali se i ograničavam ako imam izbora.
Da, imam nekih zdravstvenih problemčića koje reguliram još uvijek alternativnom medicinom, ali uz redovne kontrole i posjete lječniku.
Tablete nisam popila ne znam kad, u zadnjih 8-9 godina možda 2-3. :D

Djecu sam othranila bez antibiotika. Koliko je to teško razumjet će oni koji imaju djecu. Ponosna sam na sebe zbog toga jer definitivno sam im izgradila odličan imunitet. Kako rastu, tj. stasavaju u ljude, preuzimaju odgovornost za sebe. Vidim da sin olako poseže za tabletama, pomalo negodujem, skrećem pažnju, jer ode moj trud, toliko noći neprespavanih, brige i zajedničke patnje k vragu. Ali, neka, imat će abd svoje dijete doći će sve na svoje. :D/
1
1 Image
Ako neko igra da vas izgubi... Pusti nek' pobjedi....

dezire
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1003

Post by dezire »

Jedino što pijem je brufen u granulama, za glavobolju. I to trpim dugo i tek kad više ne mogu izdržati, popijem.
Tako da, nekakvih zdr. problema nemam.
Na žalost, imala sam bliske ljude, oko sebe, koji su bili bolesni i moj stav je da bi bilo dobro kombinirati medicinu i alternativu. Ne se ograničiti samo na jedno.
1
1 Image

Banshee
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 220

Post by Banshee »

Poprilično zdrav forum :)
Isto nisam za lekove osim kada su neophodni, ali verujem da se svaki u prirodi može naći.

Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1152

Post by Vjetar »

Pijem samo paracetamole za prehladu i kafetin za glavobolju. Dosta rijetko, jednom ili dva puta mjesečno, popijem ga odmah čim osjetim da mi počinje glavobolja, jer tako je najefektniji.
Ne idem doktorima dok baš ne umirem. Ili ako moram zbog administrativnih razloga...

Alternativi bih dao šansu samo onda kada klasična medicina ne daje rezultate. :hm Možda bih joj dao šansu i prije klasične, ako nije nešto sa čim se ne treba igrati.
1
1 Image

Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1012

Post by Kamilica »

Nemam, za sada, nikakvih zdravstvenih problema. Analgetike koristim ako imam glavobolju. Alternativa mi je skroz nepoznata, mislim nisam istraživala na tom polju, ali nisam ni protiv. Sve što može pomoći a provjereno je, meni je sasvim ok.
Ne bojim se ljudi. Bojim se njihovih pravih lica onda kada njihove maske zavolim.

carobnjak_N
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 222
Registered for: 8 months

Post by carobnjak_N »

vidi ti , svi na caffetinu <3 :hahah
Con Te partiro, Su navi per mari, Che, io lo so
No, no, non esistono più..

Post Reply