Drskost

Teme iz psihologije
Post Reply
User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2780
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Drskost

Post by Skitnica »

Zaposleni koji su na radnom mestu prijateljski raspoleženi prema kolektivu, zarađuju manje od ostalih kolega, pokazalo je nekoliko američkih studija.

Ambiciozni muškarci koji na radnom mestu pokazuju dozu drskosti zarađuju u proseku 18 odsto veću platu ili 9772 dolara više na godišnjem nivou od ostalih ljubaznijih kolega.

Grublje žene zarađuju u proseku pet odsto veću platu od svojih finijih koleginica, odnosno 1.828 dolara više na godišnjem nivou.

U studiji se navodi da se kooperativni i ljubazni saradnici smatraju manje pogodonim za rukovodeće pozicije.


Istraživanje je, međutim, pokazalo, da ljubazne osobe, lakše dolaze do posla od ostalih, prenosi list Figaro.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7644
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Drskost

Post by Bella »

.........da li su produktivniji..... :hm mislim, da osobe sa nekom 'odgovornoshchu' menadjeri itd . moraju biti malo drski...
no, da li se drskost .poiztovjechuje sa 'srechom'.. jer se sad nameche, da je gruba osoba/ nesretna. a nesretne osobe su 10 % manje produktivne ..
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2780
Posts: 5312
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Drskost

Post by Skitnica »

Ja se ne osjećam ugodno sa previše ljubaznim osobama, obično mi me djeluju spontani i prirodni .. :D/

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7644
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Drskost

Post by Bella »

..ma. unose nemir... dosadni... 😏🥱
. kako opisati ..spontanu osobu.. :hm
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2705
Posts: 11078
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Drskost

Post by Peace »

Ja sam ljubazna osoba. Znam biti malo ljuta ako su ljudi nespremni, ne znaju sta hoce, ako dolaze pred kraj radnog vremena a vrlo svjesni da se njihova potreba ne moze zavrsiti u toko naseg radnog vremena..Ali i tada kontrolisem, bar glasovno ne iskazujum…

Sve troje smo ljubazni. Ne bi nas drzali da nismo.
Vole nas ljudi koji kod nas dolaze.
Desi se da nam donesu kafe, donutse, cokolade, gift cartice u Decembre, suvenire s putovanja, ponudu da besplatno porucimo rucak u njihovom restoranu, popuste u njhovim salonima…Nekoliko puta sam dobila ponude i za poslove.
Ljubaznost se ljubaznoscu vraca.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7644
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Drskost

Post by Bella »

Ne bi nas drzali da nismo.
. ne znaju shta tachno radite.. :-?

:hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2705
Posts: 11078
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Drskost

Post by Peace »

Znaju, pod camerama smo non stop.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2129
Posts: 7644
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Drskost

Post by Bella »

:hm da, mogu vidjeti koliko vremena, provedete s mushterijama.. uzimate li 'mito' .. itd.. :D/
.............................................................................................Image

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1985
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Drskost

Post by Kamilica »

Nisam drska ali mogu biti direktna ako mi se nanese nepravda. Generalno reagujem na nepravdu pa makar me to kostalo.

Post Reply