Introvertnost - teži put?

Teme iz psihologije
Post Reply
User avatar
redoxid
Član
Član
Reactions: 93
Posts: 363
Joined: Sat Apr 25, 2020 12:45 pm

Re: Introvertnost - teži put?

Post by redoxid »

Your Personality Type is ISTJ (Examiner)
Introverted (I) + Sensing (S) + Thinking (T) + Judging (J)
1
1 Image

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Introvertnost - teži put?

Post by Grofica »

Ja kad razvežem ne znam stati :!!
Bolje mi je da šutim :std
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1520
Posts: 2407
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Introvertnost - teži put?

Post by Vjetar »

Razveži :D

User avatar
dezire
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1573
Posts: 2886
Joined: Thu Apr 30, 2020 11:17 pm

Re: Introvertnost - teži put?

Post by dezire »

Ambivert sam
Zbog prirode posla, komunikacija mi je obavezna. Ne mogu neke stvari odrađivati porukama.
Zapravo, ugl. 8h mi je u kontaktu i stalnoj komunikaciji s ljudima. I ne mogu reći da to ne volim. Volim svoj posao i u većini slučajeva uživam u njemu. I jako dobra sam u tome,!
Postoji i onaj dio mene, koji uživa u samoći, šutnji i daleko od ljudi. Obožavam vikend, kad ne moram ni sa kim pričati, javljati se na telefon. Kad sam sama sa sobom!
2
2 Image

User avatar
Grofica
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 642
Posts: 1176
Joined: Mon Jun 08, 2020 8:52 pm

Re: Introvertnost - teži put?

Post by Grofica »

Hmmm...
Sad kad razmislim, imam osjećaj da se i na forumu ponašam kao i u reali. Teško se odlučujem za diskusije na dugačko i na široko. Volim kratke i jasne odgovore. Najviše mrzim kad razgovaram s nekim, a ta osoba svaku drugu rečenicu pravi pauze po pola sata. Nešto duma. Djeluje mi kao da ne zna šta hoće.
Volim brzu i konkretnu komunikaciju, ne bitno jel to tipkanje ili pričanje.
Ako je sagovornik stvarno zainteresovan za razgovor, kao što napisah, mogu razvezati i pričati o svemu, ali ako primjetim imalo nezainteresovanosti, povlačim se ili dajem kratke odgovore.
U globalu više volim slušati, nego pričati.
1
1 Image
Bez obzira koliko se trudite, nikada se ne možete sjetiti kako je vaš san počeo.

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 582
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Introvertnost - teži put?

Post by Ina »

Grofica wrote:
Fri Aug 14, 2020 6:03 pm
Hmmm...
Sad kad razmislim, imam osjećaj da se i na forumu ponašam kao i u reali. Teško se odlučujem za diskusije na dugačko i na široko. Volim kratke i jasne odgovore. Najviše mrzim kad razgovaram s nekim, a ta osoba svaku drugu rečenicu pravi pauze po pola sata. Nešto duma. Djeluje mi kao da ne zna šta hoće.
Volim brzu i konkretnu komunikaciju, ne bitno jel to tipkanje ili pričanje.
Ako je sagovornik stvarno zainteresovan za razgovor, kao što napisah, mogu razvezati i pričati o svemu, ali ako primjetim imalo nezainteresovanosti, povlačim se ili dajem kratke odgovore.
U globalu više volim slušati, nego pričati.


Jesi li 100% sigurna?

Post Reply