Milorad Dodik

Lokalna i svjetska politička dešavanja, stranke i politički predstavnici.
User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2831
Posts: 5402
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Bas ga uhvatila groznica :hahah
Rezolucija o Srebrenici mu (im) nikako ne ide u interes .. :hahah

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2181
Posts: 7818
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

O rezoluciji
Izetbegović pisao ministrima UN-a: Obraćam se kao pripadnik naroda nad kojim je počinjen genocid
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /240430077
Međunarodni sud pravde je 2007. godine utvrdio da su genocid nad Bošnjacima u Srebrenici počinili pripadnici tzv. "Vojske Republike Srpske" i policije Republike Srpske (sada jednog od entiteta u Bosni i Hercegovini nastalog nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma), a da je Republika Srbija odgovorna zbog nesprečavanja genocida
u to vrijeme i njegov otac je mirno posmatrao situaciju i znao je shta che se desiti i nije ni pomislio pomochi im..

bilo je komentara.. za trazenu pomoch u hrani..
imaju oni dosta hrane, soli .. ..secherom hrane konje.. i tome slichne komentare. :fpalm
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2831
Posts: 5402
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Jahorina ekonomski forum je počeo centralnim intervjuom sa predsjednikom bh. entiteta RS Miloradom Dodikom.
On je na početku rekao da je u BiH mnogo bolja ekonomska situacija nego politička, koja je veoma teška.

- I ove godine imamo rast prihoda, domaćih proizvoda, na stepenu smo niske zaduženosti. Naravno da imamo problema, nigdje ne teče med i mlijeko. Kod nas je vidljivo jako miješanje stranog faktora u javnim poslovima, pa čak i nametanje zakona koji utiču na cjelokupan ekonomski milje - naveo je Dodik.

Govoreći o odlasku ljudi sa ovih prostora, Dodik kaže “idu ljudi, ali ima onih i koji se vraćaju”.

“Ali mi evidentiramo smo one koji idu. Ja znam barem desetak onih koji su se vratili. Mi smo u RS kreirali stimulanse za investitore i učinili da strani imaju iste uslove kao i domaći. Sada uspjevamo u tome da investitori iz Zapadne Evrope, mi im dajemo stimulanse, za sve one koji evidentiraju ljude sa ovih prostora u svojim firmama koji žele da se vrate i rade u toj stranoj kompaniji ovdje. Već je 200 takvih porodica vraćeno iz Zapadne Evrope. Sada imam i novog investitora u Derventi, treba da zaspoli 1000 radnika, daćemo stimulans za one koji žele da se vrate. Na području Laktaša vratilo se 50 porodica, radi se o zapošljavanju u firmu iz Slovenije”, naveo je Dodik.

(Vijesti.ba)

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2181
Posts: 7818
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Milorad Dodik

Post by Bella »

. da li se uopste zna ..koliko i gdje sve zive Bosanci.. :jbg ne znaju ..niti mogu skontati.. ali.. znaju sigurno da 'odlaze' :hahah . i da salju strasne novce, rodbini i rpijateljima,, :maad
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2831
Posts: 5402
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Milorad Dodik

Post by Skitnica »

Ma nema on pojma.. :hahah

Post Reply