Čedomir Jovanović

Aktuelnosti iz zemlje i svijeta.
Post Reply
User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Čedomir Jovanović

Post by Mina »

Image
Čedomir Jovanović objavio je jučer popodne na svom Facebook profilu video iz Šumarica, gdje su tokom Drugog svjetskog rata njemački vojnici ubili 2.500 ljudi iz okolice.

On je Šumarice uporedio sa Srebrenicom.

- Nijemci su izvukli trista đaka iz školskih klupa, pohvatali po gradu još oko 2.500 ljudi, doveli ih ovde, u Šumarice, i pobili. U Srbiji je važilo pravilo: za jednog ubijenog sto, za jednog ranjenog pedeset – kazao je Jovanović u videu koji je objavljen na njegovoj Facebook stranici.

On je podvukao da je svaki život beskrajno vrijedan.

- I to se ne može tako mjeriti, ali zamislite kako srce boli u Srebrenici. Mi smo njihovi Nijemci. Do polovine šesdesetih, Nijemci ovdje nisu mogli da dođu. Onda su počeli da dolaze i da se stide zbog onoga što su za sobom ostavili – govori Jovanović.

Po ko zna koji put se dotakao i Srebrenice i genocida u ovom bh. gradu.

- Onda odem tamo, u Srebrenicu, i stidim se, kao da sam ja to uradio, a nisam. Ako sam zbog nečega ljut, onda je to zbog toga što smo mi narod koji je uvek bio žrtva, a na kraju su najgori među nama od nas napravili dželate i obesmislili svako naše stradanje – kazao je Čedomir Jovanović.
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
Mina
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 693
Posts: 1520
Joined: Thu Apr 30, 2020 6:36 pm

Re: Čedomir Jovanović - Srce me boli za Srebrenicom!

Post by Mina »

Image

Čedomir, koji je danas savjetnik hrvatskog člana Predsjedništva BiH, Željka Komšića, gostovao je kod Senada Hadžifejzovića i tom prilikom branio Fadila Novalića u kontekstu priče oko respiratora. Time je izazvao brojne rakcije.

"Novaliću je otežan rad jer "čitav dan sjedi u Sudu zbog respiratora", gdje je završio "zbog toga što je plaćao respiratore onoliko koliko su u tom trenutku koštali".

Također je implicirao da se protiv njega vodi politički proces.

"Podržite tog Novalića. Nismo ni mi naivni. Znamo mi vrlo dobro što je iza svega toga, i ko kontroliše Tužiteljstvo i o čemu se ovdje radi", rekao je Jovanović.

Također je podržao tezu da je proces "Respiratori" razlog zašto se sada kasni s nabavkom vakcina.

Neke reakcije:





(molba da se naslov promijeni u samo Čedomir Jovanović)
I'm waking up to ash and dust I wipe my brow and I sweat my rust

User avatar
blackadder
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 443
Posts: 729
Joined: Sat Apr 18, 2020 4:24 pm

Re: Čedomir Jovanović - Srce me boli za Srebrenicom!

Post by blackadder »

Šućur Allahu da imamo Muzura da mu se ovako nagovori. Toliko sam ponosan da bih povratio :killm :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

Sinoc smo gledali face, on je bio gost. Ja sam nesto isla do kuhinje, pa nisam gledala od samog pocetka, nisam ni znala ko je on. Paznju mi je bas privukao koznim, futrovanim prslukom. U tome nije izgledao ko politicar, valjda sam zbog toga i ostala da gledam.
Nekako mi je drugaciji, ko da nije glumac ni petljanac. Ja sam mu vjerovala.

A komentar od Nernina, I meni je odvratan, posebno taj dio gdje se pita odakle covjeku pravo da dodje u emisiju u tom prsluku.
Odakle njemu pravo da govori nekome kako ce se oblaciti. 🤬

A ovaj komentar od Pecanina... Ja sam pocela vjerovati da je velki problem naseg vremena sto svako (ima iluziju da) sve zna :hahah

Svako je danas i doktor, i pravnik, i modni guru, i analiticar, i politicar... posebno politicar :hahah

A neko mudar davno jednom rece - neznalica ima odgovor na sva pitanja.

Nikakva sramota nije nesto neznati, pa i ne moramo sve znati.
Ali je za drustvo stetno ako sirimo dezinformacije.

User avatar
Vjetar
* * * * * *
Reactions: 1487
Posts: 2373
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:57 am
Location: Na konju

Re: Čedomir Jovanović - Srce me boli za Srebrenicom!

Post by Vjetar »




Kakve veze ima kožni futrovani prsluk? :D/
:doh

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »

ne mogu da nadjem sliku - kako je bio obucen. no, ako je bio kod Senada.. koji je uvijek elegntno lezerno obucen a ovaj dosao u koznom prsluku- s moje tacke gledista - je pretjerao... da je kuvarski kanal - prica o stelji ili kobasicama - i nekako -- ali-- na Face- samo elegantno... :D/
Nermin je u pravu :jbg

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

Moze se to ne svidjati Bella nekome, to je OK. Ali nije OK pitati ga odakle mu pravo da dodje u tome...ko da je prekrsio zakon :rolleyes

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »

. procitah opet- mislio je na respekt.... prema svemu.... kuci, gostu, gledaocima..... obuci se -sportski- kao da je navratio - nije za pohvaliti takav stav...

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

OK, ne moras hvaliti, ali se pristojno suzdrzati i od toga da grdis.

User avatar
Kamilica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1954
Posts: 4172
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Čedomir Jovanović

Post by Kamilica »

Nisam nikada čula za tu izreku "nemoj nam mokrih nogu pod jorgan."


Slažem se da je Čeda laf :up
1
1 Image

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »

Peace wrote:
Mon Mar 15, 2021 8:10 pm
OK, ne moras hvaliti, ali se pristojno suzdrzati i od toga da grdis.
Hvaliti i grditi -nije u istoj liniji .... nisam gledala video,ali ,ako se komentarishe -krzneni prsluk- slazem se s Muzurom.
kao da se Ceda ponasha i reaguje kao Kerleusha..... pricaju ono, sto nama godi .. :_)

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »


.. evo prsluka... :hahah lovac

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

Mnogim biste se dopali kad se ne bi trudili svima dopasti

Sama cinjenica da se neko usudjuju biti/pojaviti drukciji, da ne slijedi slijepo sva “pravila”... meni se odmah dopadne :rlys Da je bio u kosulji i s kravatom, ja tu emisiju ne bi gledala.

A to da nama godi sta on i Jelena govore, to da.
Svakom normalnom covjeku treba da godi kad se pojave ljudi koji imaju srce i koji se ne boje. Nemamo u svijetu puno ljudi koji smiju ukrstiti svoja misljenja s misljenjima 2-3 miliona ljudi iz svoje nacije.
Vecina to ne smije ni sa svojim partnerom, ni sefom,... ne znamo ili ne smijemo ukazati ni svom rodjenom dijetu, ni roditelju gdje grijesi... ako grijesi.

Gledala sam skoro neki documentatac. Nijemac, ciji je djed bio general za vrijeme drugog sv. rata, posvetio je sav svoj zivot istrazujuci i pisuci o stradanjima jevreja od njegovih nijemaca. Svi njegovi se prekinuli kontakt s njim, ali on zbog toga nije odustao.
S druge strana starija zena, jevrejka, jedina iz svoje familije prezivjela nekim sretnim okolnostima. Citav zivot je posvetila isto ko i onaj nijemac, pricajuci i pisuci o stradanju njenog naroda. I pratila je rad onog nijemca.
Na kraju su se njih dvoje sreli. Oboje su plakali. I ona njemu kaze nesto ovako - ja zbog tebe prastam tvom narodu.

Dirnulo me, plakala sam.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »

:_) :D/
E bas hrabrost u rundavom prsluku.. Mislim, da je Senad pogrijesio sto ga nije izbacio iz studija... :hahah Sta je hrabrost, po meni je Merlin, koji stayling njeguje...

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

Bella wrote:
Tue Mar 16, 2021 3:47 am
:_) :D/
E bas hrabrost u rundavom prsluku.. Mislim, da je Senad pogrijesio sto ga nije izbacio iz studija... :hahah Sta je hrabrost, po meni je Merlin, koji stayling njeguje...
Mislila sam na hrabrost zbog ovog sto govori.

Pogresno je prosudjivati ljude po tome kako su se obukli.
Istini za volju i ja to radim, cim mu ne bi vjerovala da je bio s kravatom.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »

Peace wrote:
Tue Mar 16, 2021 4:17 pm

Mislila sam na hrabrost zbog ovog sto govori.

Pogresno je prosudjivati ljude po tome kako su se obukli.
Istini za volju i ja to radim, cim mu ne bi vjerovala da je bio s kravatom.
Ne znam zbog cega bi bio hrabar..... pruza podrsku tu i tamo... nije na nekoj poziciji da nesto i konkretno ucini.. tako... :jbg

Nije pogresno, on je vec poznata licnost. cak se i iz bolnickog kreveta javljao u javnost. da je ziv.. :D/ itd. drago mi je da je ozdravio..

...Bio je s kravatom u posjeti Srebrenice.. prvi foto na temi.. :hm

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

Nigdje nam ne vodi razgovor :D

Ja sam ovaj dio sto se veza za Srebrenicu procitala tek nakon sto sam doznala da se radi o covjeku koji je kod Senada gostovo u koznom, futrovanom prsluku.

Goglala sam i pvog Nermina. Pojavljuje se video u N1 tv, i kod Senada. Bio je onako bas kako svijet misli da treba biti obucen. Prekinula sam video nakon minut i po, toliko mi je bio interesantan.

User avatar
Bella
Senior
Senior
Reactions: 1990
Posts: 7235
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Bella »

Vodi... od izvora dva putica.. :hahah

Pogledah i ja kod Senada, kad je gostovao- :hahah isti stayling. marama/ kosulja... - meni je momak ok.... tipicni Bosnjak.... po izgledu.... nije me interesovao cijeli intr. ali, nije me iritirao slusajuci ga.. par minuta..
toliko.. :D/

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2558
Posts: 10707
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Čedomir Jovanović

Post by Peace »

Bella wrote:
Tue Mar 16, 2021 6:42 pm
- meni je momak ok.... tipicni Bosnjak.... po izgledu....
A po ponasanju tipicni balkanski politicar.

User avatar
Vanilla
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 1395
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Čedomir Jovanović

Post by Vanilla »

Kamilica wrote:
Mon Mar 15, 2021 9:28 pm
Nisam nikada čula za tu izreku "nemoj nam mokrih nogu pod jorgan."


Slažem se da je Čeda laf :up
Ni ja, e cuj mokrih nogu...😂

Muzur je lijep :_) , Cedo je lafac :_)
1
1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

Post Reply