Neobicna prijateljstva

Teme koje se odnose na biljni i životinjski svijet. Kućni ljubimci
User avatar
NeShvaćen
Stažista
Stažista
Reactions: 15
Posts: 38
Joined: Sun Jan 03, 2021 2:10 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by NeShvaćen »

Peace wrote:
Fri Jan 08, 2021 3:20 am
Je li to onaj isti cuko sto ne smije pisnuti od macka?
taj :)
Da'l sam Šaman,i'l sam Šaban?!

User avatar
NeShvaćen
Stažista
Stažista
Reactions: 15
Posts: 38
Joined: Sun Jan 03, 2021 2:10 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by NeShvaćen »

NeShvaćen wrote:
Fri Jan 08, 2021 12:28 pm
Peace wrote:
Fri Jan 08, 2021 3:20 am
Je li to onaj isti cuko sto ne smije pisnuti od macka?
taj :)
ona opasna rasa kako kazu...

Pitbull je valjda opasna rasa. Ovaj mi tvoj ne izgleda ko pitbull.
Da'l sam Šaman,i'l sam Šaban?!

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 583
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

Nerazdvojni su. Ona je glavna, sve dok njemu ne pukne film.. I tako u krug :hahah
IMG_521304_.jpg
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ina wrote:
Wed Jan 13, 2021 1:32 pm
Nerazdvojni su. Ona je glavna, sve dok njemu ne pukne film.. I tako u krug :hahah

Nek i Mia <3

Je li tako bjese?

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 583
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

Jeste, jeste. A imamo i Luiđija.. Kornjaču.❤️
Fali nam još samo neka ptičurina :hahah :doh

User avatar
Vanilla
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 1412
Posts: 1661
Joined: Mon Jun 08, 2020 11:59 pm
Location: Home Sweet Home

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Vanilla »

Da, da 😂
Buduci da sam kao dijete imala nemili dogadjaj sa psom, ovakva bliskost je veoma neobicna 😊

20210116_190248.jpg
3
1 Image 1 Image 1 Image
Kad mi dođe da idem, mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću. Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem i ja idem kao lud
- unutra u mene.


🍀

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ina wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:55 am
Jeste, jeste. A imamo i Luiđija.. Kornjaču.❤️
Fali nam još samo neka ptičurina :hahah :doh
Nemoj pticu, grehota je.

Prelijepa ova slika Vanile i psa.
2
1 Image 1 Image

User avatar
gripen
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 538
Posts: 1289
Joined: Fri May 01, 2020 5:02 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by gripen »

volim male cuke
abd,ak se vratim ikad dole
prvo cu sebi nabavit jednog malog garu
otkad o tome razmisljam ... :)
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 583
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

Peace wrote:
Sun Jan 17, 2021 4:23 pm
Ina wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:55 am
Jeste, jeste. A imamo i Luiđija.. Kornjaču.❤️
Fali nam još samo neka ptičurina :hahah :doh
Nemoj pticu, grehota je.

Prelijepa ova slika Vanile i psa.
Ma i neću, zezala sam se. A da sam se ja pitala (koliko nisam 😅) ne bih bi kornjaču. Žao mi je životinja u kavezu. Iako ima mogućnost i da šeta. Cim dobre prilike i jačine, bit' će oslobođena. Tako je krajnjiji dogovor pao. ☺️

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ovo je fino pogledati


User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Image

Image
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ovo mi je impresivno <3

NEVJEROVATNA PRIČA O DJEVOJČICI KOJA SE SPRIJATELJILA SA LEOPARDOM, KROKODILOM, ZMIJOM…

Tokom svog boravka u Namibiji, Tippi Degre se sprijateljila sa mnogim divljim životinjama, uključujući i 28-godišnjeg slona Abu, leoparda čiji je nadimak J & B, krokodila, mladunčad lava, žirafu, mungosa, nojeve, merkate, bebu zebre, geparda, zmiju, afričku sivu papigu, divovsku bik žabu…

Većina nas je odrasla uz Knjigu o Džungli, a čak ako je niste nikada ni pročitali, sigurno ste morali čuti za Mowgljia – malog dječaka koji je odrastao sa divljim životinjama. Dok je Mowgli samo fiktivni lik iz dječije knjige, Tippi Degre je osoba iz stvarnog života – sa jednako impresivnom i nevjerovatnom pričom.

Image

Tippi Benjamine Okanti Degré (rođena 4. juna 1990. godine) je djevojka iz Frnacuske koja je provela djetinjstvo u Namibiji među divljim životinjama i lokalnim plemenima. Nakon preseljenja u Pariz, Francuska, ona se ponovo vratila u Afriku kako bi snimila šest dokumentarnih filmova za Discovery Channel.

Danas 23-ogodišnja Tippi je kćerka jedinica francuskih fotografa biljnog i životinjskog svijeta, Alaina Degre i Sylvie Robert. Profesija i angažman njezinih roditelja u Africi učinio je djetinjstvo, tada male djevojčice, krajnje neobičnim (po našim standardima) i jednistvenim, dajući joj priliku za interakciju sa divljim i opasnim životinjama.

“Bilo je čarobno biti slobodan u ovoj prirodi s tim djetetom. Bila je vrlo sretna djevojčica – rođena je i odrasla do desete godine u divljini. Samo smo nas troje živili u divljini sa životinjama, bez previše ljudi. Bila je u ‘umovima’ ovih životinja. Vjerovala je da su životinje bile njezini vršnjaci i njezini prijatelji.” – Sylvie Robert, majka Tippi Degre

Image

Tippi se često mogla vidjeti kako sjedi na slonovima, ljubi gmazove, stoji na jednoj nozi na krokodilu i ponosno zabacuje glavu dok jaše noja. Njezini prijatelji iz djetinjstva bili su vrana, leopard sa imenom J & B, slon, krokodili, mladunčad lava, žirafe, merkati, nojevi, mungosi, gepardi, zmije, zebre, nekoliko kameleona i divovske bik-žabe.

Djevojčica se nije slagala dobro samo sa životinjama. Odrastajući među lokalnim plemenima Namibije, naučila je sve vrste tehnike preživljavanja u divljini. Mogla je govoriti njihov ​​jezik, loviti, a znala je i kako se prehraniti korijenjem i bobicama.

Image

Vrlo se malo zna o njezinom životu danas. Prema nekim glasinama zatražila je državljanstvo Namibije, a prema drugim glasinama – vratila se svom životu i svojim prijateljima iz djetinjstva. Kako god bilo – mi joj želimo svu sreću u životu!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
2
1 Image 1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2135
Posts: 7655
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Bella »

Image
4
1 Image 2 Image 1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ovaj čovek VOZI SVOJIH 7 PASA SA INVALIDITETOM u parkić, da se igraju

Ovaj čovek je spasio i udomio pse koji su izgubili nogu. Nekima je noga amputirana zbog zdravstvenih problema, neki su je izgubili kada ih je udario auto, dok je među njima i onih koji su pretrpeli radikalno zlostavljanje. Psi sa invaliditetom, inače, jako teško nalaze porodice, jer niko ne želi da ih udomi. Znajući to, ovaj čovek je svima njima pružio dom, ali se i trudi da uživaju u životu. Napravio je posebna kolica u kojima svih svojih 7 pasa vozi do psećeg parka, gde im svakom ponaosob stavlja njihova invalidska kolica, kako bi mogli da se igraju.

Image

Ja ih nabroja osam :)
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Stariji pas USVOJIO napuštene pačiće

Fred je labrador retriver koji živi u Engleskoj i usvojio je devet napuštenih pačića nakon što im je majka nestala. “Majka pačića je nestala i član osoblja ih je zatekao kako se motaju oko kuće“, napisala je na Fejsbuku popularna turistička agencija u Eseksu. “Tim je bio veoma zabrinut zbog pačića, ali Fred, desetogodišnji labrador, odmah ih je uzeo i od tada ih čuva“.

Image

Džeremi Goldsmit, vlasnik je rekao: “Znali smo da se patka majka gnezdi, a onda su se odjednom pojavili pačići, ali nje nigde nije bilo.“ Sumnjaju da ju je lisica ugrabila. Džeremi je oduševljen što se Fred suočio sa izazovom.


User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Jest mi ovo slatko <3 Kako su fino uredni i njegovani.


Upoznajte ljupku Kiki, MACU KOJA ŽIVI SA 3 PSA i ponaša se kao jedan od njih


Kiki voli svoju braću Sakija, Ibukija i Hazukija i iako izgledaju malo drugačije od nje, uvek se zabavlja s njima. Iako su sva njena braća psi rase šiba inu, Kiki je američka kratkodlaka mačka, ali uprkos tome, ona se nikad ne oseća kao da tu ne pripada.
Ona se upravo oseća kao da je poput svoje braće pasa i ne plaši se ni da se tako ponaša. Šta god njena braća radila, Kiki je definitivno spremna da ih sledi.

Saki, Ibuki i Hazuki se prema Kiki ponašaju baš kao i jedni prema drugima, a ljupki, umiljati mali kvartet prilično je nerazdvojan. Na Instagramu dele preslatke snimke iz svog srećnog života u Japanu, a nakon nekog vremena gotovo zaboravite da se Kiki malo razlikuje od ostatka ekipe. Mačka izgleda tako samopouzdano i ponosno na svoje mesto u grupi.

Evo nekoliko slatkih i smešnih slika ljupke bande koje će vam sigurno ulepšati dan.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
1
1 Image

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 583
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

<3

Na prvoj fotki je nešto strah..

A na toj zadnjoj je smiješna :hahah

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ova žena ČUVA I LEČI 480 mačaka i 12 pasa sa ulice

Ova divna žena živi u Muskatu, glavnom gradu Omana i ima misiju da spasava životinje sa ulica i promeni im sudbinu. Mirjam Al-Baluši je 51-godišnja žena u penziji koja živi sa 480 mačaka i 12 pasa.


Sve je počelo 2008. godine kada je njen sin doveo kući malog persijskog mačka kao kućnog ljubimca, nešto što se njoj nikako nije svidelo. Mladić je počeo da zapostavlja životinju, a ona je na kraju preuzela brigu o njemu. I protiv svoje volje, postali su najbolji i nerazdvojni prijatelji.

Image

“Kao i mnoge majke, odbila sam da se brinem o njemu, jer nisam volela životinje, a moj sin mu nije posvećivao pažnju niti se brinuo o higijeni. Ubrzo sam preuzela brigu, hranila ga, kupala i provodila puno vremena s njim “, rekla je Mirjam i nije mogla da zamisli da će 3 godine kasnije proći kroz najveću depresiju.
I samo zahvaljujući svojoj mački, uspela je da izađe iz “začaranog kruga” u kome se nalazila.

Image

Tada je obećala da će ceo svoj život posvetiti spasavanju mačaka sa ulice. Žena iz najbolje namere počela da prihvata na desetine mačića, a da nije shvatala da će se odmah pariti. Nije znala da je trebalo odmah da ih vodi na sterilizaciju, ali istina je da je trenutno udomila 500 životinja i to će i dalje činiti.

Image

Ona mesečno troši više od 6.000 evra na zdravlje i hranu za sve njih. “Bog je čoveku dao um, pomoću kojeg može da razmišlja, i jezik, tako da ako je bolestan može potražiti lečenje, a ako je gladan, može tražiti hranu. Ali životinja ne može da govori. Čak i ako je u životnoj opasnosti”, objašnjava ona.

Image

U početku je morala da se suoči sa velikim protivljenjem komšija. Kada je radila, morala je i da se organizuje tako da tokom dana budu nahranjeni i negovani, a sve troškove je plaćala sama. Sada kada je u penziji, posvećuje im ceo dan i ima pomoć donacija, zahvaljujući tome što je u celoj zemlji poznata po svom altruističnom radu, uspela je i da dobije mnogo veću kuću koja im pruža pristojne uslove koje zaslužuju.



Čistoća kojom odiše dom je vredno divljenja, iako je dobila kritike zbog toga što ih ranije nije sterilisala i što je potrošila toliko novca na neke „ulične životinje kada deca umiru gladi “, snažna je njena poruka svetu:

Sa životinjama se mora postupati saosećajno. Neki ih ne žele u svojim domovima, ne žele ih u svojim baštama, ne žele ih u blizini svojih automobila i ne žele ih u blizini smeća, pa gde da idu? Kako će jesti? Pitam ove ljude: Da li je zemlja stvorena samo za nas ili za sva Božja stvorenja? Zato kažem: Smilujte se, a kad to učinite znaćete da je ljudska dužnost da brinemo o svima koji žive na ovoj planeti”.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Mačka je UZELA BEBU ZECA, donela ga u svoje leglo i UDOMILA GA

Šanse da beba zeka sam preživi u divljini su neznatne. Kada je postala siroče sa samo nedelju dana, gotovo da nije imala šanse da preživi ni jednu sezonu. Ali sudbina se nasmešila ovom stvorenju. Zečicu je udomila porodica u Roteramu u Velikoj Britaniji, i nazvala je Babls. Ubrzo nakon toga, Babls je upoznala svoju “novu majku”, ali to nije bio zec.

Image

Mačka pod imenom Snegl Pus videla je Bablsa kako leži na krevetu, podigla ga ustima i odnela do ostatka svog legla. Babls nije mače, ali njoj i njenoj porodici nije bilo bitno. Dovoljno je bio divan da se uklopi!

Image



Kako je ovo simpaticno❤️
2
2 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Sto me ovo nasmija :hahah

Psić je ODBIO DA NAPUSTI PLIŠANOG MEDU za kojeg je mislio da je zarobljen u veš mašini

Image
Slatki pas ima najboljeg prijatelja, ali slučajno je to meda, plišana životinja pripadala je vlasniku psa sve dok se životinja nije pridružila porodici i za sebe potražila igračku. Vlasnik navodi da pas Habs nikada ne skida pogled sa medveda i ako neko pokuša da ga uzme, pas ih prati dok ga ne puste.

Image

Nakon nekog vremena medi je trebalo pranje, a psić je ostao pored njega tokom pranja. Vlasnica je rekla da je igračku stavila na mašinu za pranje veša i nakon nekoliko minuta primetila da se pas izgubio samo da bi ga pronašla posle par minuta u blizini veš mašine pazeći na svog najboljeg druga.

Image

Pas je te noći ružno sanjao pošto se probudio usred noći i otrčao do mašine za pranje veša da vidi da li je njegovom prijatelju potrebna pomoć.

User avatar
Ina
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 583
Posts: 1159
Joined: Mon Apr 20, 2020 4:52 pm

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Ina »

Svjesnost da postoje djeca koja umiru od gladi svakoga normalnog dotakne ali ovakva pre*eravanja ne mogu..
dobila kritike zbog toga što ih ranije nije sterilisala i što je potrošila toliko novca na neke „ulične životinje kada deca umiru gladi “,

A inače ih upućuju oni koji ni prst ne maknu za bilo kakvo živo biće..

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Ona je pravi andjeo Ina.

Zivot joj je bas s posvetom.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

PRIČA U SLIKAMA: Najslađi kum na venčanju

Pogledajte samo ovog divnog psa kako sa ponosom nosi svoju ulogu na venčanju vlasnice. On tačno zna da je poseban, ali i najslađi kum na venčanju. Donosi prsten tako gordo kao da osvaja svet! Neka slike pričaju priču!

Image

Image

Image

Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2711
Posts: 11089
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Neobicna prijateljstva

Post by Peace »

Image

Majka je ovu ovčicu po rođenju odbila i ona je provela više vremena sa psima na farmi u kojoj živi, zato ona sebe smatra psom i otišla je toliko daleko da je odbila da šeta sa svojim stadom.

Image

Zove se Bela i izazvala je senzaciju jer je, očigledno, ovca zamenila svoje mesto. Vlasnik farme u Kambriji (Ujedinjeno Kraljevstvo) rekao je da dvogodišnja ovca više voli keks nego travu, voli da kao deo porodice ide u šetnju i čak beži od drugih ovaca.

Ona je stvorila neverovatnu vezu sa ostalim kućnim ljubimcima. Tako je sedam pasa i mačka primilo u svoju družinu. Mala Bela je toliko uverena da nije ovca da se izbezumljuje kad joj se približe ostale ovce iz stada do te mere da pobegne od njih.


Post Reply