Moja glasna razmisljanja

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7784
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Peace wrote:
Thu Jan 11, 2024 4:33 am



U procesu je da se ispravi, posteno…Ali zena koja je bila ispred mene, vrlo je bila svjesna moje greske, to se vidi i na kameri.

Ja trazim da snesem svoju gresku, da imam mir.
Ali moj direktor misli da ce se narusiti njegov mir ako mi to uzme. Dobar je covjek, drzi do dostojanstva i obraza.

Tako za obje strane bi najbolje bilo da se stvari okoncaju posteno s trecom stranom - koja se okoristila mojom greakom.
Ali, da je to lice bilo posteno, progovorilo bi, vec kod same moje greske, i ne bi ovoga ni bilo.
Tako…za sada cekamo. Ide ta ispravka preko banki.
Lice koje se okoristilo, tj to trece lice, moze da kaze da nije bilo svjesno, ili da laze u svoju korist..Mi imamo video snimak, ali banke stite svoje klijente, cak i kad lazu.
hm , ta zena,ako nije odmah reagovala.. vjerovatno i neche...
. jel bio kesh u pitanju ili kreditna kartica?


..moguche da tvoja firma to moze prikazati kao gubitak. to se deshava.... jer prvi put je greshka s tvoje strane, tako da bi to bilo ok, da direktor predlozi
.
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kartica, srecom.
Da je bio kes ne bismo mogli nista.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

U subotu ja ostajem bez mace, u ponedjeljak pravim gresku na poslu.
U utorak Kevin zaboravi naplatiti neku uslugu klijentu ($280) sto se inace ni njemu ne desava, a sinoc mu dijete razbije glavu, zavrse u hitnoj, usivali mu glavu. Njegov klijent se ipak vratio i izmirio dug
Anila jutros veli bolesna joj kcerkica, a ona sama se tako zagrcnula na poslu danas, potamnila na cas i posla gubit svijest.
Kazem danas - hajmo zatvoriti na dan-dva.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7784
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

mozda si joj trebala ..

Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Jucer je s nama radila djevojka, roditelji su joj iz Pakistana.
Radi u drugom centru, a inace je kod nas privremeno, dok ceka posao za koji se skolovala.
Ima maramo na glavi, ali nije zabuljena, haman da joj dodje ko neki modni detalj, ali ipak pokriva kosu.
I nije joj nista na izvolte svijetskim ocima, nema debele usne, nije nasminkana. Lijepa ko san. Ljupka i njezna.
I nije mi promaklo kako su se momci ponasali pred njom. Pazi li su na svoju pricu i opce ponasanja, dobila je pozive za druzenje/kafe/vecere…Jedan stariji amerikanac ju je pozdravio sa - selam alejk…
Lijepo je kad ovako ima dana u kojem se razbije misao da su svi postali rasisti, nacisti, da preziru drukcije kulture, obicaje i vjerovanja.
Isti covjek je i mene pitao odakle sam. Ko i uvijek, pustila sam da pogadja..Kad nije potrefio rekoh da sam iz Bosne…
U tom momentu on je zagrnuo rukav svoje majice i pokazao mi tetovazu - i ona je iz Bosne, rece…
Prvo sam mislila to je neka zena koju je volio, ali ne…Ta je zena iz nekog tatoo magazina. Sliku je napravio neki novinar u ratu…Zena je usred granatiranja sjedila uplasena u cosku neke sobe.
Googla sam ne bi li nasla neke info o tome, ali nista…

Upoznadoh danas jednog uposlenika googla, putuje u Lodnon sljedece sedmice, google ih salje na neku konferenciju.. Ispricah mu da je kcerkica prvi interviju poslije colega imala s googlom, ali trebalo je proci sest…Kod cetvrtog je ispala.
Rece mi ovaj covjek danas da dnevno prime 10.000 aplikacija, tesko je upasti.
I upoznah glavnog direktora jedne velike firme koja posluje u blizini mog posla, i dobih poziv da dodjem kod njih raditi..
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Nista ona nije jela Bella, samo je osjetila da joj nesto blokira zrak.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7784
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:rolleyes
trebala bi dr posjetiti
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Da nema astmu?

Pa joj treba mozhda ona pumpica za kisik? :rolleyes
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Nema, trenutno ima problem sa sinusima, pije tablete.

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Ne spava Peace. Što to? :inlv
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Pravila pizzu za veceru, pocistila kuhinju, obrisala podove, oprala ves, i sad malo googlala o macama, sta to one vide i kako.

Kako je jedna maca u subotu uginula, druga se ponasa stalno kao da nekoga vidi.
Zajedno sam ih podizala, od iste macke, kod mene od kako su bile bebe. Ova maca sto je mi je ostala, zovemo je Puma, volila je da provodi vrijeme vani, penje se po stablima, krovovima, i uglavnom je dolazila kuci da jede i prespava. Od subote je sve uz mene, od kako dodjem s posla. Sinoc mi prespavala na stomaku. Ne znam da li se sad toliko veze uz mene sto njoj treba utjeha ili sto meni, ili objema…
Jojo, je bio muski, uvijek s nama, miljenik, volio je da jede, spava i da se mazi. Mnogo je bio uplasen za ng zbog vatrometa. Mislim da je to moglo dovesti do njegove prerane smrti.
U subotu, kad je Jojo uginuo, Puma je bila skoro druga macka, pratila je pogledom nesto po kuci, zavlacila se ispod namjestaja, nekog je slijedila, nesto je mirisala..
Jutros opet. Ona nikad ne mjauce. Jutros me probio neki njen neobican zvuk, nasla sam je da sjedi na hodniku i prati pogledom nesto.
Zatim sam u kuhinji pila kafu, Puma je sjedila nekih 30ak minuta na jednom mjestu i sve vrijeme pratla pogledom nesto…

Nocas sam googlala, nasla sam da je mnogo ljudi koji su isto skuzili.
2
2 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Pogledah prognozu vremena za Cikago

Image

Ne znam kako se funkcionise na ovako niskim tem :hm
Ljudi moraju odlaziti na posao, a ima onih kojima je posao biti za volanom i izlaziti iz auta stalno, npr oni sto razvoze postu, ili sto popisuju brojeve sa satova za vodu…
Vjerovatno je pametno i u autu imat neku deku, da nedaj boze negdje zaglavis..

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 578
Posts: 3509
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by bakterijasmarsa »

užas
to su temperature u Celzijusima?
Legal Alien

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Da.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7784
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

U Canadi su temperature jos nize. pa.. zive kazu dobro.. :D/ navikli
..kaze danas tip.. komshija mu na sjeveru lopata snijeg u majici kratkih rukava i tenama.. :-?
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Gurao sam jutros auto od komšije. Nije mogao smotati a da ne udari u drugo auto. Poledilo. I u leru...i guraj da ispravi :??
1
1 Image
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Neki dan u mahali auto prokliže i udari u zid. Razbi čovjek auto. Malo na kočnicu ode u pm. :/*
1
1 Image
🔻

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7784
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:rlys
vi iz mahala ste 'heroji' .................... zimi voziti /hodati .. . :fpalm
.............................................................................................Image

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 578
Posts: 3509
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by bakterijasmarsa »

Ko ne voli malo avanture?
1
1 Image
Legal Alien

Pekmeza
Junior
Junior
Reactions: 33
Posts: 87
Joined: Mon Jan 01, 2024 7:35 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Pekmeza »

O tome kako se ljudi sjecate samo onakvih kakvi su bili na kraju ili kakvi su u zadnjem dodiru ili kontaktu bili prema vama.

Ne postoji pocetak niti sredina samo kraj. To je ono sto ostaje kao trajna uspomena.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 2010
Posts: 4239
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Fri Jan 12, 2024 4:21 am

Jutros opet. Ona nikad ne mjauce. Jutros me probio neki njen neobican zvuk, nasla sam je da sjedi na hodniku i prati pogledom nesto.
Zatim sam u kuhinji pila kafu, Puma je sjedila nekih 30ak minuta na jednom mjestu i sve vrijeme pratla pogledom nesto…

Nocas sam googlala, nasla sam da je mnogo ljudi koji su isto skuzili.
Zao mi je zbog uginule mace :(s

Ova druga da li je starija?

po ovom ponasanju kao da je neka kognitivna disfunkcija.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Oko 3,5 god.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Prvi u GA, za sada samo u izlogu, Teslin model, cijena $96,000. Jucer smo ga imali priliku pogledati izbliza, nije mi se ni dobao ovako coskast

Image

Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2171
Posts: 7784
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:-? ovi auti su na cesti. agresivni. ili je do vozacha ili do 'kompjutera' mora on biti prvi u kolini.. :hahah a chula sam da su i neudobni. tako. ne parivlache me..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11162
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznadoh danas covjeka, dentist po zanimanju…Upita me odakle sam, a kako nisam nesto bila raspolozena da pogadja, odmah odgovorim - iz Bosne.
Kad on bio kod nas u Bosni u Oktobru. Bio u Sarajevu i Mostaru, spomenu mi vjecnu vatru, bascarsiju, tunel…Bilo mu je lijepo vidjeti na istom mjestu ostatke Otomanskog carstva i Austrougarske…Predivmi ljudi, kaze mi…U Mostaru je upoznao nekog slikara, tu negdje blizu mosta ima svoju galeriju, pozvao ga kuci, poklonio mu sliku starog mosta koju je sam naslikao…
Bio je i Hrvatskoj, predivna zemlja, kaze…i u Crnoj Gori, Sloveniji…

Dan mi je uljepso.
2
2 Image

Post Reply