Moja glasna razmisljanja

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1984
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sun Feb 11, 2024 1:59 am
Meni je zbilja tesko vjerovati da postoje ateisti. Znam postoje ljudi koji se tako izjasnjavaju, ali da li se zbilja unutar sebe tako osjecaju :hm
Da li su i oni sumnjivci nekad mozda, hocu reci da li nekad pomisle da postoji nesto mimo ovoga sto trenutno vidimo i osjecamo…i da li je ovo sto vidimo i osjecamo bas nastalo slucajno :hm
Zasto bi ti bilo tesko prihvatiti da za nekog nije sve stvoreno od boga?

Nekako ne volim rasprave vezano na tu temu jer su obicno ljudi iskljucivi. Lijepo je prihvatiti da smo svi razliciti pa i po ovakvim pitanjima, bez da ulazimo u analize necijeg razmisljanja. Poneko cak pokusava drugacijeg ubijediti da je jedino njegovo ispravno. Ne moze biti jer za sve postoji pravo izbora.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Razumijem Kamilice.

Nego se pitam da li je i ateista nekad sumnjicav, mislim da li ubjedjen u to sto vjeruje.


Praktikant vjere sigurno jest ponekad i sumnjicav.

User avatar
bakterijasmarsa
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 566
Posts: 3473
Joined: Wed Nov 25, 2020 10:43 pm
Location: Kikinda

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by bakterijasmarsa »

život u bilo kom obliku ne može sam od sebe da se dogodi
morao ga je neko stvoriti
osnova života je DNK. ko je ikada video dvostruku spiralu shvatio je da to ne može samo od sebe da se dogodi
Legal Alien

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

mislim da se ljudi pogrešno izražavaju.

Nije isto ateista i agnostik.

Mislim da ovih drugih ima mnogo vishe, a da ateista nema bash toliko.
1
1 Image
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Kako sada, kada postoje olaksice skoro za sve, imamo manje slobodnog vremena no ikad u povijesti.

Faxala sam danas documente za jednu zenu, bilo je nekih 20 listova…potrajalo je to par minuta… moze zavisiti od toga koliko je linija zauzeta…I pita zena - sto je toko spor fax?
Za 5-6 minta ce doci vasi documenti u Californiju, a nama je to sporo :tctc
Kazem nama, jer i ja mislim da je sporo. Sto ne bi za par secundi?
Ali u biti, nije fax spor, nego se mi uvjek negdje zurimo. Samo 25 god unazad niko ne bi pomislio da je to sporo, bili bismo zadovoljni brzinom usluge.

Slusam skoro djelic nekog intervija..Covjek je dosao u USA prvi put, pa pored ostalog kaze - zaminljivo mi je kako ljudi ovdje sve mjere u vremenu. Tako kada npr. idu negdje on upita - koliko je do tamo? Nikad mu ne kazu kilotrazu/miljazu, nego - do tamo je dva sata…tri sata…pet sati…Zbilja jeste tako.
I ja sto god da radim ili imam u planu odraditi, analiziram koliko cu vremena potrositi za to. Ovoj naciji je neobicno vidjeti da postoje ljudi bez zurbe, bez stalnog obracanja koliko im neka stvar oduzima vremena.
Kad su djeca bila u postjeti Rimu, bili su iznendajeni koliko je trebalo, ako si u restoranu, da ti dodje konobar, pa da ti donesu veceru, pa da dodju s racunom.
I sada spominju da su na jednu veceru trosili 3 sata, nikad ne spominju novce koje su potrosili.
A vrhunac cudjenja su bili ljudi koji su sjedili u restoranu/caffeu i kad bi oni dosli, a koji su ostajali sjediti i nakon sto su oni otisli…
Vjerujem da Evropa jos nije uhvatila ovaj brzi zivot do kraja.
Ali ipak po aerodromima vidis/citas o nervoznim putnicima ako kasne letovi.
Ko nikada u povijesti, stizemo za sat-dva u drugu zemlju…za nekoliko sati na drugi kontinent…i opet nesto nervozni…

Sad kad citam da cemo u buducnosti imati to i to…ovo i ono…ja uopce ne dozivljavam da ce nam biti lakse i ljepse, ni da cemo biti srecniji i zadovoljniji.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

. interesantno,.ali narod kad je u redu: u samoposluzi, coffee shopu, bilo gdje .. itd... nikada nisam vidjela da hoche to da odrade preko reda.. .mirno chekaju. kome se zuri .. izadje... :hm
.
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Peace wrote:
Tue Feb 13, 2024 12:43 am
Vjerujem da Evropa jos nije uhvatila ovaj brzi zivot do kraja.
Ali ipak po aerodromima vidis/citas o nervoznim putnicima ako kasne letovi.
Ko nikada u povijesti, stizemo za sat-dva u drugu zemlju…za nekoliko sati na drugi kontinent…i opet nesto nervozni…
Nece nikad ni uhvatiti(drago mi je zbog toga) taj brzi voz, jer ce onda Amerika ekonomski puknuti. :)
Kome ce Amerika prodavati brdo naoruzanja i municije. :jbg
Evropa je ipak mnogo vise od Amerike. Sve sto se ovdje desava u Evropi i sto se desavalo citav svijet je kihao i iskishe. :čeekaa

I mislim da u tradiciji kod Evropljana ima mnogo vise sranja od npr. amerikanaca. Pa je i narod mozda svjesniji svega.
Sta amerikanci znaju sta je WW1, sta je WW2, sta je Francuska revolucija, Ruska oktobarska, sta su fasisti, sta su komunisti, sta su gradjanski ratovi, bune itd... Evropljanima je bitno da imaju normalan i dobar zivot, da im nista ne nedostaje. Od nekog normalnog posla, sa normalnim radnim vremenom. A ne da se radi od jutra do mraka kao robovi. Vole dobru hranu i u njoj da uzhivaju. Posebno mediteranske drzave. Znaci nista posebno. Zive neki obican zivot.

Milioni, avioni, kamioni, visemilionske drvene kuche, jahte, papanijada i to... mislim da to toliko Evropljane ne fascinira. :hm
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Danas je po neku uslugu dosla starija zena, 74 god.
Platila je uber da je doveze i odveze.
Razgovarele smo.
Boze koliko oslabe funkcije. Rastuzilo me.
Razmisljala sam danas kako ne zelim u ovoj zemlji docekati duboku starost, ovdje ne postoji drustveni zivot. Zato vitalni amerikanci radi do smrti.
Nista ne mozete u starosti, ako niste u radnom odnosu, do sjediti izmedju neka cetiri zida.
Cak je ovdje i razumno otici u staracki dom, tamo cete bar imati neko drustvo.

Btw i mama mi govori za tetku…Tetak je umro prije dvije godine, pa iako je bio ters cojek (dusi mu ne doslo) ipak joj silno nedostaje…
Drukcije je, kaze, kad znate da jos neko osim vas dise u kuci. Imala je vecu motivaciju, vise radosti, dvoje su, iako u 60-70 im, nesto privrjedjivali, a sad ona sama ne moze nista…Ne zeli ni djeci biti na smetnji a ruzno joj biti i sama..
Razumijem i ljude koji odluce potraziti i partnera, a razumijem i kad odluce ostati sami.
Mislim da nije ni malo veselo ostaviti sve iza sebe i poci negdje u 60 im npr.
Muskarci se ipak leske odlucuju. On zenu dovede sebi, pa se samo na nju mora navikavati, a ona i ne njega, njegovu sredinu, sve njegovo…Malo ko to moze. Sacuvaj me Boze.
Zato valjda i oni penzioneri, kod kojih bi ti bas upala kasika u med, tesko nadju zenu Mislim ovdje na normalnu zenu. Sve sto on ima i nudi, njoj vise nije interesantno.


Kcerkica mi kaze danas, da voli, kako ja sebi nalazim zdravu okupacoju…Zbilja mi nikada nije dosadno, nego bas naprotiv, meni zao kako vrijeme leti, izmice mi…a mogla sam jos nesto u tom danu uraditi/nauciti…
Ali ne znam ni hoce li mene uvijek ovako drzati.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Koliko smo povezani s prirodom, da uopce nismo svjesni.
U kuci drzim tem 70 F, ali tokom zime moram imati toplu majicu drugih rukava, i toplu trenerku.
Ljeti mogu biti u sorcu i laganoj majici, ili haljinici, na istoj toj tem.
Tijelo se ponasa sukladno tem zraka vani, ne tem zraka u kuci.

Kad je kisno jutro jedva se odvajamo od kreveta. Tijelo se ponasa kao da nekako zna da je dan za ostati u kuci.
Kad je suncan dan, imamo vise energije, mozemo privrjedjivati.
Nocu zadrijemamo. Tijelo klone, pa moramo spavati.
Zimi, kad sve odumre, i nama su dani kratki, a noci duge. Priroda se pobrinula da vise mirujemo.

Negdje sam procitala da se zapravo sve u prirodi pokorova Bozijoj volji/zakonu.
Mislim bas da se radi o ovoj vrsti pokoravanja, koje se desava spontano, da ti tu ne mozes nista.
Mozda neko vrijeme i mozes forsirati drukcije, ali ishod ce sigurno biti stetan.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala sam danas kroz posao zenu koja je ovdje u posjeti a inace je sa Virgin Islands.
Od kako sam na ovom poslu (skoro god i po) nisam takvu pozitivnu energiju vidjela u jednoj personi.
Vidjela sam one koji se pretvaraju i glume, a to je uglavnom providno.
Ova zena je bila nevjerovatna. Da ja ponovo sutra negdje na ulici sretnem, vjerovatno je ne bi prepoznala, mislim da nisam ni obratila paznju na to kako se obukla, i kako izgleda, ona je zasjenila sve drugo tom finom, zdravom i iskrenom energijom.
Mozda je do sunca i mara koje oni imaju.
A mozda je jednostavno jednostavniji zivot, manje racuna, manje zurbe i bolji drustveni zivot.

A radila sam danas par sati s covjekom koji vodi porijeklo iz Indije. Zena mu je uciteljica u jednoj srednjoj skoli, jedna kcerka studira onkologiju, druga je srednjoskolka.
Pisala sam i ranije kako se ti Indijci izbore za svoju djecu i kako su oni obrazovani. I ja sam se trudila oko svoje djece, dala svu potrebnu podrsku, studirali na prestiznom univerzitetu, da nije tako, pred ovim bi se ljudima stidila. Pred njima i ovako pomislim - mozda sam trebala i vise.
Amerika njima daje vize olahko, jer su vrlo svjesni da ce oni biti uspjesni ljudi koje ce kasnije placati veliki porez jer ce im i zarada biti velika…Za razliku od latinaca npr. od kojih se zele ograditi zidom, jer oni se ne skoloju, narode djece koje na koncu uglavnom izdrzava drzava.
A drzava ko drzava, njoj trebaju oni od kojih ce uzimati, ne oni kojima ce davati.
I ako se pogleda samo u polje medicine, pored amerikanaca, najvise je doktora i pharmaceuta iz Indije.
I kako cuvaju svoju kulturu, pa to se ne moze ispricati.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Upoznala sam u par zadnjih dana i par ljudi koji su stigli u USA u par zadnjih god.
I na moje pitanje - da li je vrijedilo? I da li biste predlozili vasim prijateljima, vasoj braci, sestrama i rodjacima da dodju? Svi su odgovirili sa - ne.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Razmisljala sam danas nesto i o tome kako nema bolje molitve za drugogo od molitve da bude upucen.
Bas je nesreca biti neupucen.
Vidim skoro svaki dan kako ljudi odbijaju znakove. Odbijaju znanje. Ne mozete vise otvoriti ni jedan portal da tamo recimo nema i neka rubrika koja se bavi zdravljem, psihologijom, odnosima…Pa zamisljam da bi svako trebao imati bar neko osnovno znanje iz tih oblasti. Ali opat, tako je mnogo ljudi koji se ponasaju/zive kao da ga nemaju, kao da bas ne znaju.
Zao mi je kad su to ljudi koje dobro poznajem. Tako bi volila da shvate, da uvide bar ono sto je skroz ocigledno, bar ono sto je najlogicnije, ali nema nacina da te cuju, ne zele, nezainterovani su, prosto ko da ne mogu, ko da ih nesto blokira.
Do kraja postajem uvjerena u ovaj ajet
Koga Allah u zabludi ostavi, niko ga ne može na Pravi put uputiti!

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Peace wrote:
Thu Feb 22, 2024 3:39 am
Razmisljala sam danas nesto i o tome kako nema bolje molitve za drugogo od molitve da bude upucen.
Bas je nesreca biti neupucen.
Vidim skoro svaki dan kako ljudi odbijaju znakove. Odbijaju znanje. Ne mozete vise otvoriti ni jedan portal da tamo recimo nema i neka rubrika koja se bavi zdravljem, psihologijom, odnosima…Pa zamisljam da bi svako trebao imati bar neko osnovno znanje iz tih oblasti. Ali opat, tako je mnogo ljudi koji se ponasaju/zive kao da ga nemaju, kao da bas ne znaju.
Zao mi je kad su to ljudi koje dobro poznajem. Tako bi volila da shvate, da uvide bar ono sto je skroz ocigledno, bar ono sto je najlogicnije, ali nema nacina da te cuju, ne zele, nezainterovani su, prosto ko da ne mogu, ko da ih nesto blokira.
Do kraja postajem uvjerena u ovaj ajet
Koga Allah u zabludi ostavi, niko ga ne može na Pravi put uputiti!
Svako neka uci iz svojih grešaka. Ne treba nikome ništa govoriti. Samo svoj posao gledati. :_)
🔻

Pekmeza
Junior
Junior
Reactions: 33
Posts: 87
Joined: Mon Jan 01, 2024 7:35 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Pekmeza »

Peace wrote:
Thu Feb 22, 2024 3:39 am
Razmisljala sam danas nesto i o tome kako nema bolje molitve za drugogo od molitve da bude upucen.
Bas je nesreca biti neupucen.
Vidim skoro svaki dan kako ljudi odbijaju znakove. Odbijaju znanje. Ne mozete vise otvoriti ni jedan portal da tamo recimo nema i neka rubrika koja se bavi zdravljem, psihologijom, odnosima…Pa zamisljam da bi svako trebao imati bar neko osnovno znanje iz tih oblasti. Ali opat, tako je mnogo ljudi koji se ponasaju/zive kao da ga nemaju, kao da bas ne znaju.
Zao mi je kad su to ljudi koje dobro poznajem. Tako bi volila da shvate, da uvide bar ono sto je skroz ocigledno, bar ono sto je najlogicnije, ali nema nacina da te cuju, ne zele, nezainterovani su, prosto ko da ne mogu, ko da ih nesto blokira.
Do kraja postajem uvjerena u ovaj ajet
Koga Allah u zabludi ostavi, niko ga ne može na Pravi put uputiti!
Vecina ljudi nema vremena da se bavi sobom i onim
Sto ga muci. A trebali bi. Svi uglavnom jurcaju kroz zivot.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Nocas sam pricala s mojom frendicom, zenska tema - shoping.
Kaze mi ona da je za vikend isla negdje, kupila sebi nekih stvari, potrosila $270.
Inace je ona vikendom u shopingu, malo koji je omasi.
I pitam je - grizes li se ti zbog tolike kupovine stvari?
Sto cu se gristi, rece mi….kako one zene sto idu stalno u salone za nokne, stalno u frizerske salone, koje kupuju torbe od nekoliko hiljada…Eto doniramo svugdje, i sta treba jos?

A ja ne mogu da se ne grizem. Ja potrosim na sebe nekih $500 za cijelu godinu, tu mi je ukljucena i kozmetika, i licne higijenske stvari, i pojedoh se.
Jer bez mnogo toga sam zbilja mogla.
Jer ni vecinu onoga sto vec imam po ormarima nemam priliku obuci po godinu i dvije.
Jer mi je nekako zivot jednostavavniji s manje stvari i manje guzve.
Jer, mozda, i ulazim u zivotnu fazu kad mi nije stalo da ikoga fasciniram.
Jer sam shvatila da mi sve te nove stvari donese veoma kratko zadovoljstvo.
Jer i ljudi umiru od gladi.
Jer shvatam da se moze biti dotjeran s manje troska, vazno je biti kreativan. Ja dokupim tek po neku stvar za svaku sezonu, kombinujem s onim sto vec imam, a gledam i ponude. I vodim brigu o odjeci i obuci. Ne perem i ne susim u masini, uvijek je uredno slozena/objesena, cim dolazim od nekud presvalcim se, pazim da su ormari zatvoreni kad se kuha ili pusi, otvoram da prodje cist zrak kad su dani svjezi.

Kad neka od mojih frendica pogleda u moj ormar, zna se desiti da me upita - gdje mi je odjeca?
U isto vrijeme, ako bi nekome govorile o meni, reci ce - uvijek je dobro sredjena. Mozda se i po temi outfita moze steci utisak da trosim, ali zbilja ne.
Ja, ako pogledam u njihove ormare, ne mogu da ne upitam - pa kako zivis sa svim tim stvarima?


Finansije s potrosnjom najmanje imaju veze. Ili se moze zapravo reci imaju. Najvise trose oni koji bi najmanje mogli. Bar mi tako cesto izgleda.

Nekome se svidja imati odjece/stvari, nekome novca, a neko to sve fino izbalansira.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:rlys
dakle. ti nama 'podvaljujesh' odjecu /outfite. .slikash se u fitting room-u... u svim pozama ,za to namjenjeno.. i ne kupish ih.. ..

:/* chega se ona sjetila.. :nevina
2
2 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ali stvarno sam zadovoljna sobom s te strane. Ucila sam od moje mame. Mama moja ne bi ponijela nesto kuci ako bi ta stvar bila djabe, ako ona njoj zbilja ne treba.
I mislim da se ljudi upropascuju s tim bespotrebnim kupovinama, zbilja upropascuju. Ne samo sebe, vec i citavu porodicu.
To je adikcija, kojoj treba traziti lijeka.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Tesko je nachi osobu zenskog pola.. da se ne voli obuci.. pogotovo mladje..... taj period, kupovanja smo svi proshli....

Kad dodjesh do nivoa. da manje vishe sve mozes prushtiti. i prestane ta pozuda.... svede se na to . da nosish iste stvari iz dana u dan.. :hahah ..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Bas tacno.
Sjecam se kad su Bill Gatsa pitali sto uvijek hoda u istoj odjeci :hahah
A Musk je izjavio da ima samo jedno odijelo.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

O prozivljenom zivotu. Bas cesto mislim o tome.
Jucer sam slusala neki tell razgovor muza s nekim covjekom.
Govorio je taj covjek - kad se vratimo u Bosnu, pa cemo uzivati..
Muz je govorio - zar cemo uzivati u penziji? Kako covjek moze uzivati tada? A evo da odemo i sada, svasta nas je proslo…
Meni se odmah u glavi javlja pitanje - a sta je zapravo uzivanje :??
Svakome je to nesto drukcije.
I cini mi se da svaka nacija vjeruje da je najbolje ono kako bas ona radi i zivi. Svaka nacija voli vjerovati da je ona i bolja i pametnija od drugih.
I sta je stvarno uzivanje? Uziva li iko? I jesmo li ikada uzivali? I treba li da je zivot uvijek uzivanje? Sve i da jeste, zar to za kratko vrijeme ne bi preslo u dosadu?
I tako je mnogo ljudi koji cekaju da se desi nesto, pa da pocnu uzivati i biti srecni.
Tako neko ceka da ode iz domovine, neko da se vrati u domovinu.
Neko da se uda/ozeni, neko da se razvede.
Neko da se zaposli/neko da ne treba vise raditi.
Neko da mu djeca odrastu i zaposle se.
Neko da se obogati.
Pa tako, ili se ceka nesto, ili se okrecemo i sjecamo kako je sve nekad bilo.
I ja volim vjerovati da je sve nekad bilo bolje…Ali prekinem se nekad u tim mislima, pa kazem sebi - cekaj, da li je bash sve? Bilo je i losih stvari. Ali covjeku je mozda draze da se sjeca dobrih. I to je dobro.

Nekad mislim da bi za srecu trebalo voliti najvise ovo sad, ovo gdje si, ma sta da je i ma kako da je.
I trebalo bi davati najbolje od sebe, sada, tu gdje si. Jer i ovo ce proci. Voliti te ljude kojima si sada okruzen. Ako zamislis da ih nema vise, shvatices da bi ti falili, bas kao i ovi kojih nemas sada.
Mozda nikad ne docekamo to sto mislimo da ce nam donijeti srecu.. A i ako docekamo, pa svaka iskusna u zivot osoba zna da to ne dodje samo, nego sa sobom opet nosi neke nemire, neke strahove, neka druga nadanja i zeljenja. Pa tako ukrug, nikad kao nisi kompletan, uvijek ti nesto fali za potpuni rahatluk.

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Gudi »

Bella wrote:
Wed Feb 28, 2024 4:22 am
:rlys
dakle. ti nama 'podvaljujesh' odjecu /outfite. .slikash se u fitting room-u... u svim pozama ,za to namjenjeno.. i ne kupish ih.. ..

:/* chega se ona sjetila.. :nevina
Skontala je :DD :_)
1
1 Image
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Sto je bila fina vece sinoc u nasem kulturnom centru povodom dana nezavisnosti.
I sto ja volim takva kulturna okupljanja, gdje se ne pije, ne pusi, ne vice, ne psuje, ne glumi vaznost i strogoca, gdje zene ne dolaze trashy odjevene, gdje ljudi mogu dovesti cijele porodice, gdje nije toxicno za djecu, i gdje su oni zapravo glavni acteri.
Lijep program bio. Gost i predavac sa strane bio je jedan covjek, doktor i i profesor psihologije na tri velika univerziteta u USA.
Vidila nekog poznatog svijeta, upoznala nekog novog.
Upoznadoh jedan par, sjedili za istim stolom, djeca se skolovala i jos uvijek skoluju na istom univerzitetu gdje i moji, a kcerka ce im za ljeto raditi za UN, mozda i trajno.
Drago mi je znati da nasa djeca uspiju, nek nismo djaba dosli.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

danas, zena od 80 + godina. otishla do apoteke na Dobrinju. tkz Srpski dio.. da potrazi vitamine (ginkgo biloba) ..jer ih u SA, teze nadje.. ... apoteka radila. ona sva sretna, pokaze osobi iza pulta.( da li je tehnicar ili farmaceut. ne znam. )praznu kutiju,koju je ponijela da pokaze sta zeli. ..osoba kaze ima..32KM .super. u SA su 35KM..mada joj ta ushteda nije bitna ..i plati.. dodje kuchi..kad u kesi. samo njena prazna kutija.. :8x
..boze sachuvaj.. shta sve nechesh chuti i shta ta sorta radi.... .. kashirke, skoro pa uvijek traze .''imate li sitno'.. zena otvori punu shaku siche .jer ne vidi dobro.. da kashirka sama uzme..i chesto de desi.aha taman .i uzme sve..
. u toj sichi zna biti kovanica od 5KM.. :-?
... pa .kad chitam.. zalost za takvom sortom. karaktera i radnog mjesta.. :/* ima razlog zasto vlasnik,ako je manjak novca u kasi. sam radnik nadomjesti...
.. Crvena Jabuka ima kase, da sam mozes obaviti kupovinu.ali za starije osobe. to je neizvodljivo.. :cc.
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Da se nije desilo slucajno to s kutijom vitamina :??
Ima li da se nazove neko? Vlasnik, direktor, bilo ko ?


Skoro se sirio snimak, hitna sluzba je dosla pruziti pomoc nekoj nani koja sama zivi. Njena djeca ili unucad, su instalirali kameru nani u stani, da mogu motriti na nju.
Camera je zabiljezila kako jedna persone iz hitne, izvlaci krisom novac iz nanine torbe, dok joj drugi pruzaju pomoc…
Da li je osoba dobila otkaz, ne zna se.
Samo snimak je proslijedjen bolnici iz koje su ovi dosli.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

.moguche da je sluchajno... ali, zbilja ne znam kako je to sve izvedeno... proces je da plachash, otvarash novchanik ne gledash sta ona radi, jer i ne ochekujesh da ti ne da kupljenu stvar. morala je imati to na pultu..da joj pokaze..
a nije joj blizu da ide ponovo i da li che joj vjerovati. :hm
.. jednom je kupila banane.ali kako ne vidi, zamolila nekoga da joj otkuca shifru na vagi . i kad je doshla kuchi . provjeri.. a cijena ne koju je ochekivala, jer ih stalno kupuje.. i vratila se i to su uvazili.. jer je ochigledno ..greshka..
. vidjela sam taj video.... :/* kradja ima svugdje .. samo ako se ukaze prilika...
.............................................................................................Image

Post Reply