Moja glasna razmisljanja

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Stvarno sam mislila da ne pisem vise koga sam upoznala, bar ne na prvoj strani.
Ali ne silazi mi s pameti zena s kojom sam nesto danas zavrsila.
Bivsi model.
Dolazit cu u susret s njom i ubuduce.
Vjerujem da i sada zaradjuje na ljepoti.
Imala je samo vjestacke trepuske. Ali nisu ni one bile uzasno velike.
Cini mi se da nisam ljepse zene u zivotu vidjela.
Koliko god da je zgodna i lijepa, toliko je i kulturna i njezna.
Sta ima ljepse na ovom svijetu od ovog mixa u jednoj zeni :aaww

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Danas sam bila na kafi kod frendice i oni su mi pokazali onu vijest iz starackog domu. Vjerovatno je Bella mislila na to kad je stavila link.

Bas su se procule i komentarisale ove dvije vijesti, o decku iz Laktasa i starici iz doma.
Svi vec o tome znaju, svi vec osudili. Fino je to da se ne moze vise sakriti nista, i to da osudimo.
Da li sudeci zelimo poruciti ljudima da mi nismo takvi, mi to ne bismo uradili :??

Nesto je u u rl ne vidim junake koji iskacu da se zauzmu za drugoga. Sve je manje ljudi koji smiju i za sebe.

Gledala/citala sam i po netu kako se izmijavaju slabijim od sebe, niko nije iskakao da se zauzima za slabijeg.
Tamo gdje mozemo uciniti nesto uglavnom ne cinimo nista. I skoro da nas vecina danas, cuteci, plaseci se sami za sebe valjda, svjedoci nekoj nepravdi i nasilju, sto nas na kraju cini saucesnicima.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ponekad obratim paznju kakvu hranu nose ljudi iz prodavnice. Moras se ponekad usporediti s drugima. Cula sam da i drugi ljudi obracaju na to paznju.
I ja tada budem pravo zadovoljna s onim sto ja kupujem i jedem. Kod mene je uglavnom voce i povrce.
Ali kad se usporedim s Bellom, ili mojom kcerkom, tada sam opet nezadovoljna.
Kod moje kcerkice, koja zivi sama vec godinu i po, nema u stanu secera, brasna, losih ulja, to nije nikad kupila.
Nema slatkisa, jedino slatko koje se moze naci je tamna cokolada. Nema soka, ima limuna i mozete dobiti limunadu. Osim limunade mozete jos dobiti caj ili kafu. Sok nikad nije kupila.
Ako vam se nesto jede izmedju obroka, pa pojedite nesto voca.
Ako bi neki desert, pravi se od voca.
U frizideru uvijek ima spinach, brokuli, sparoge, kale, mrkva, tofu, jaja, karfiol, humus. Humus se maze na hljeb od cijelih zitarica koji se kupi jednom otprilike u dva mjeseca.
Mlijeko je bademovo, kokosovo ili zobeneo. Od toga je i creamer za kafu. U dijelu sto mrzne ima uglavnom neke vegetarijanske hrane.
Od povrca se dosta trosi slatki krompir.
Za dorucak se uglavnom zobene pahuljice pripremljene u nekom od ovih gore mlijeka i banana.
Zacina ima ko u restoranu s pet zvjezdica.

I sa tom prehranom ide jos fitnes tri puta sedmicno, joga dva puta sedmicno, i setnja bar jedan put sedmicno.

Meni izgleda tesko, ali njen se organizam tako navikao, ne osjeca se danima dobro nakon sto prevede dan kod mene, na mom kuhanju.

Moram i ja da se unaprijedim.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Pisala sam da cu vam pisati kako je farmaceut tezak poziv u US. Evo nocas cu, posto nje mogu pricati o onome sto mi se danas vazdan motalo po glavi.

U US je 15 velikih farmaceutskih kuca. Najvise je CVS, 9,932, podatak iz 2021
Prati ih Walgreens, njih ima 8,886 na podrucju US.
Walgreensove pharmacije su 2020 punile 287.6 miliona recepata mjesecno, ukljucujuci imunizacije.
U 2022 punili su na mjesecnom nivou 1.2 biliona recepata, ukljucujuci imunizaciju.

U Walgreensu i CVS takodjer mozete kupiti cigarete, alkohol, slatkise, higijenske stvari, kozmetiku, tablete u slobodnoj prodaji…
Uz svaku veliku trgovinu hrane u US ide i farmacija, i svaka nudi veliki izbor tableta u slobodnoj prodaji.

Neko se moze upitati da li je iko jos zdrav na toliku potrosnju. Jeste, medju mladim ima jos zdravih ljudi, ali zato medju oboljelim ima i onih koji piju npr 18 tableta dnevno. Moje rodice muz (37 g) je jedan od njih. Osiguranje koje placa mjesecno $1400 (porodicno) pokriva mu troskove 17 tableta, a jedne placa sam i one ga kostaju $500 mjesecno.
Amerikanci za tablete koriste najvise rijec - drugs. Po tome su realisti. Kod nas sam srela mnogo ljudi koji vjeruju da ozdravis od tableta.
Tablete/droge se svrstavaju u 5 razlicitih kategorija. U kategoriju 1 idu herion i marihuana. U kategoriju 2 hydromorphone, oxycodone..

Farmacije u US imaju individualna pakiranja uglavnom samo za slobodno trziste, na recepte to se salje u kantama, bocama i sl. Ko bi tolikim potrosacima napakovao valjda.
Kad vam doktor odredi neku terapiju, u farmaciji vam zbroje tablete i uruce u bocici s vasim imenom, prezimenom i datumom rodjenja na njoj.
U farmaciji se razgadjaju smjese za bolesni disnog sustava, diabetes i sl.
Svaka farmacija napravi 10-12 gresaka godisnje, toliko ih se uhvati, a uhvate se one gdje pacijent zavrsi u bolnici, godisnje oko 400.000 ljudi zavrsi u bolnici.. Amerika je #1 u svijetu po greskama iz farmacije
Godisnje umre 7000-9000 Amerikanaca greskom nastalom u farmaciji.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2173
Posts: 7795
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:hm nema datum rodjenja. samo adresa uz ime..
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Komsija, odrastao covjek, igra se, voza autic daljinskim po ulici.

Da li je ovo sad novo normalno svugdje u svijetu :??

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2173
Posts: 7795
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:hahah ma ok je. isprobava da nekom pokloni..
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Jucer sam ostala na poslu 10 sati, 1 sat u saobracaju, i 10 sati spavanja. Preostala 3 - jedan sat u spremanju, jedan sat oko vecere, i jedan u krevetu citajuci.
Razmisljam kako milioni ljudi izdrze ovakav tempo, milionima je ovo svaki dan.
I mislim kako su fb, twitter, ig i forumi mozda i potreba naseg vremena.
Gdje drugo da odes tako premoren?
A tu mozes otici, ne moras se iznova spremati, ni ponovo u autu pa na cestu, a i cijena je skoro svima prihvatljiva.

Odlomak iz kolumne, stavila sam je na temi kolumne…Zamilsim se nad ovim.


Huxleyjeva je glavna briga bila da bi se hedonizam mogao upotrijebiti kao učinkovito oruđe za ugnjetavanje društva jer će se ljudi voljno odreći slobode u zamjenu za osjetilni užitak i beskrajnu potrošnju. Ako se društvo može strukturirati tako da ljudi mogu posvetiti velik dio svog vremena traženju zadovoljstava materijalne želje pa čak i drogiranju kako bi pobjegli od stvarnosti, uvjeravanje i uvjetovanje, a ne fizička prisila bit će dovoljni za vršenje krajnje kontrole nad društvom.

U 8-10 radnih sati uopce mi ne pada na pamet kakva mi je kuca, koliko imam na racunu, kakvo auto vozim, ni kakvu odjecu imam.
O tome je nemoguce da mislim i dok spavam.
Znaci u ono malo preostalih slobodnih sati mozda ce mi te misli doci, ali kako imam misliti i o drugim stvarima, znaci sasvim cu malo misliti o tome.
Vrijedi li se toliko davati, koliko se dajemo danas za sat- dva dnevnog rahatluka :rolleyes
Meni je zao ovako trositi svoj zivot.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Desi se na poslu da nam dodju ljudi latinskog porijekla koji nikako ne govore engleski.
Nista, ni jedne rijeci.
Otvore google prevodilac, ja natipkam pitanje na engleskom, prevodilac im prevede. Oni natipkaju na spanskom, prevodilac mi prevede. I zavrsimo posao.

U US skoro sta god da zovete, imate uslugu na spanskom. To je dovelo do toga da se ljudi latinskog porijekla uopce i ne trude nauciti engleski.

Upoznala sam opet covjeka koji je bio u nasoj zemlji. U Capljini, 2005. Poslat je ispred neke crkve da napravi neke fotografije.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Zasto li je ljudima dusa prepricavati da neka tamo zena vara ili ima aferu :??
Kad se sretnem s ljudima na kafi, uvijek neku novu pricu znaju.
I nema veze sto im izvor nije pouzdan.
Tako npr ima jedna zena sto se vidja s jednim cojekom, na nekom parkingu, muzu slaze da ode u publix…
Niko ne zna ko je zena, ni ko je cojek, ni ko je muz, ni gdje je parking, ni ko je pricu zapoceo.
A dolazimo iz naroda gdje se oduzima i zivot za takve stvari.
Prosto mi vise nije prijatno zastati ako me na ulici sretne poznat muskarac i javi se.
Ako vas tako vidi pogresna osoba, lahko moze ispasti pogresna prica.
Ovo me navodi da vjerujem da su ljudi teski, vjera nije.
U vjeri da bi se smjelo tako sto pricati ili na odgovornost pozvati, potrebna su 4 pouzdana svjedoka. I to da su vidili sami cin sexa.
A i tada je bolje ne pricati.
Isus je nekad bio pozvan da ozdravi covjeka grbavih ledja, a tu je dosla i neka Marija, necista, tako su ih tada zvali.
Molila je Isau za oprost i on je rekao nesto ovako - idi sestro i ne grijesi vise, oprosteno ti je.
Onaj s grbavim ledjima se pobunio, a Isa mu je rekao - dosao sam izlijeciti tvoja grbava ledja i njenu grbavu dusu.
U vrijeme Muhammeda a.s. bila je zena koja je sama priznala da je zgrijesila i dosla je traziti da joj se presudi. Nisu to uradili, i dosla je opet. Nisu ni drugi put pa je dosla i treci. Tada nije bilo Muhammeda i presudili su joj.
Kad je cuo rekao je nesto ovako - prokleti da ste, njeno pokajanje je toliko da je mogla iskupiti cijelu Mekku i Medinu.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 2010
Posts: 4239
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Kamilica »

Peace wrote:
Sun Nov 13, 2022 3:11 am
Zasto li je ljudima dusa prepricavati da neka tamo zena vara ili ima aferu :??
Vjerovatno je nekima lakše baviti si tuđim životima nego svojim. Rado pričaju o aferama, platama, kućama drugih. Sigurno nemaju ni sposobnosti za kvalitetan razgovor pa je ogovaranje najlakši izbor :V

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Izgleda mi da sam okruzena ljudima kojima je svako vrijeme - nikakvo.
Ako je vruce oni ce ovako opisati - ma nikakvo, vruce.
Ako je kisa - kisa, nikakvo.
Ako puse - covjece, nikakvo vrijeme, vjetar.
Ako je snijeg - hladno i nikakvo, snijeg.

Tako imam prijateljicu koja ni u koje vrijeme ne moze biti vani - ili ce je sprziti sunce, ili ce je naduvati vjetar, ili ce ozebsti, ili ce je ujesti nesto….komarac, pcela, zmija :jbg

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Danas sam notarizovala dokumente porodici iz Indije, otac, majka i kcerka. Kcerka sredjuje vizu za Indiju.
Bilo mi je zanimljivo da ne moze bez vize u zemlju svojih roditelja.
Kolega mi je poslije objasnio da su se mnogi Indijci odrekli svoje nacionalnosti, iako to ne morate kada uzimate americko drzavljanstvo. U tom slucaju njihova djeca moraju traziti vizu.
I, ako je vjerovati mom kolegi s posla, postoje benificije koje mozete ostvariti u Americi samo u slucaju kad posjedujete jedino njihovo drzavljanstvo.

Ne znam sta moze toliko vrijediti :??

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2173
Posts: 7795
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

..mislio je na Americhko ili Indijsko?
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Americko, kad imas SAMO americko kao stices pravo na neke benificije.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2173
Posts: 7795
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

i sa GC. se moze shtoshta dobiti... ali ..koliko mi je poznato. strance ne pitaju . tako shto.. imaju li drugo dravljanstvo.. :hm
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Covjek koji mi ovo gore rece ima veze sa Indijom.

Ne znam eto sta je tacno. Nekad cu da googlam.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Mislim se kako uvijek nesto kritiziram Ameriku, zato evo i nekih pohvala.

Dijete rodjeno u USA automatski stice pravo na drzavljanstvo, nema veza ako roditelji nisu drzavljani.
Useljenici, 5 god nakon posjedovanja zelene karte sticu pravo da predaju zahtjev za drzavljanstvo, i veoma ga je lahko dobiti. Vazno je uglavnom da nista krsili zakon.

Dobiti vozacku dozvolu u USA kosta nekih $50,00.
Sa 15 g djeca dobiju dozvolu, mogu voziti u prisustvu vozaca na suvozacevem mjestu. Sa 16 g. dobiju punu vozacku i mogu voziti sami. Sa 23 g. koliko sam ja imala na polaganju, bila sam vjerovatno najstarija osoba koja je taj dan dobila vozacku dozvolu.
Ne morate placati skolu obuke. Kad izadjete na voznju, vazno je da znate voziti i ponasati se u saobracaju, ko vas je tome ucio, uopste nije vazno.

Istina u Americi se najlakse postaje beskucnik, ali se najlakse postaje i milioner.

Da pokrenete npr svoju firmu, ne morate izaci iz kuce, svu papirologije sredite online u par dana.

Banke veoma drze do vaseg zadovoljstva (i svog interesa) pa ako vas recimo negdje zeznu, banka ce uvijek da vam vrati novac, a oni ce se potezati s prevarantima.

Ako je vase dijete dobar student, a vi nemate zaradu i mogucnost da pokrivate skolovanje, dijete se kvalifikuje za stipendiju, nema veze da li ste drzavljanin ili ne, vazno je da imate pravo na legalan boravak.
Knjige i skolski bus ne kupujete sve do fakulteta, to se pokriva porezom kojeg placamo mjesecno uz rate nasih kuca.
Ako vi ne mozete otici svom dijetu na roditeljski, moze ucitelj doci vama kuci.

Amerikanci mnogo drze do uredne kredine istorije. To je, pored zarade, jedna od najbitnih stvari kad trazite kredit. Vazno je da ste uredni platisa vasih racuna.
Ako se nesto u zivotu poremeti, uglavnom vam zbog neplacenih kredita ne moze niko nista. Kad je u pitanju kuca, trazit ce da izadjete, auto trazit ce da ga vratite, a za ostalo - slace vam racune, i na kraju vas dati kreditnim kolektorima. Ovi ce vas opet zvati da vide mogu li se s vama nagoditi.
Jedino kome ne mozete ostati duzni je drzava.

Ne morate odlaziti u banku da aplicirate za kredit, osim ako su u pitanju veliki krediti - kuca, stan, land. To mozete u svakoj vecoj trgovini.
Skoro sve je moguce vratiti ako ste se predomislili. Npr za noc vjestica mnogi su porucili kostima s amazona, nosili ih tu noc, pa ih vratili. Sav novac im se vrati.
Neke stvari mozete vratiti i nakon pola godine.
Mozete cak i hranu vratiti ako ste nezadovoljni.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Indijci uvijek trebaju nesto notarizovati, i uvijek po tu uslugu doleze kod nas. Tako sam zapamtila prezime Patel. Prvo sam mislila - ovaj mora da je rodjak od onog sto je bio prije 2-3 dana…Pa i sljedeci mora da rodjak, dok u jednom momentu nisam pitala kako to da toliko ljudi ima isto prezime :??

Poslije odgovora malo sam googlala


Svi Pateli vuku svoje porijeklo od indijske države Gujarat veličine Kanzasa, ali njihova proglašena domovina je južni okrug Kheda, koji je po površini manji od grada Chicaga.

Postoji otprilike 500.000 Patela izvan Indije, uključujući oko 150.000 u Ujedinjenom Kraljevstvu i oko 150.000 u Sjedinjenim Državama. Gotovo 1 od 10 ljudi indijskog porijekla u SAD je Patel.
Ime je prvobitno prevedeno kao "poglavar" ili "seoski poglavar" i prvo je dato onima na vodećim pozicijama. Takođe može značiti "farmer", izvedeno iz gudžaratske riječi pat ili patlikh, i često se dodjeljuje vlasniku ili zakupcu komada zemlje.

Pravilo je da se udaju/zene sa istim prezimenom. Google kaze da ih ima 4,215,909, i po brojcanom stanju tek su na 19 mjestu :doh

https://forebears.io/india/surnames
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Moja mama je iz Kaknja. U tom dijelu Bosne (Kakanj, Zenica, Visoko) djeluje neka tv kuca na kojoj se samo citaju umrlice.
To je kad neko umre, pa uza i sira familija placa da se cita na tom kanalu da je taj i taj, rodjen tog i toga datuma, preselio na bolji svijet, taj i taj dan.
Uglavom citanje jedne poruku kosta 10 km.
Kad je moj daidza rahmetli umro, njih 30-40 je poslalo poruku. Mama to ne prati, ali je jedna njena sestra za nju platila, navodno da se mama moja ne obruka, pa je ona naknadno dala pare.
Sedam dana od smrti, oni najblizi (kcerke, zetovi, unuci) opet su platili da se citaju poruke. Pa kad je proslo 40 dana, opet. Kad se navrsilo pola godine od smrti, opet. Kad se navrsi godina, opet ce poslati poruke.
Tako ce ta tv kuca od smrti jednog covjeka u godini da zaradi 800-1000 km.
A ja konam sta bi mogla pametno skontati. Treba nesto blesavo skontati.
Svi koji su ti bitni, komsije, prijatelji, uza i sira familija, znaju da si ozaloscen i znaju ako se desi nekome smrt, pa kome onda jos obznanjujemo :??
U isto vrijeme, s mamine strane, imamo porodicu starijih, bolesnih i siromasnih, mnogo bi im znacili ti novci.

Poznanica, koja radi u skladistu, za platu od koje moze pokriti troskove njene porodice za nekih 12-13 dana u mjesecu, skupila je nesto novca, od muzeva tri posla, pa podigla ocu spomen plocu i dala za nju 5000 km. Iako to kod muslimana nije nikad bio obicaj.

U Parizu, citala sam, ima groblje za koje vam treba gps ukoliko ne dolazite stalno pa vec znate ulice i brojeve. Da, groblje sa imenima ulica i brojevima.
Potomci tih, sto im tu kosti leze, moraju zauvijek placati. Kad se prestane placati, izvadit ce kosti, i prodati land nekome drugom, ko ce placati. Malo i smijesno.

Ima uvijek gore od gorega.
U Arizoni postoji firma koja cuva tijela od raspadanja, kao za neka bolja vremena kad ce moci biti ozivljeni.
Iako se vecina naucnika slaze da je to neizvodivo, ljudi i dalje placaju.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2173
Posts: 7795
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

:hm I u Bosni je . ako se ne placha chlanarina..za grobna mjesta. prodat che novom . biznis...
a ta radio stanica.. chista otimachina.. :/*
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Ne znam da se vade kosti u Bosni :hm
Clanarina pokriva troskove ukopa, a kod nas su mnoga zemljista poklonjena, tako da se ne placa sto ti kosti leze.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Provuce se poneki dan kad zaboravim biti zahvalna.
A toliko ima razloga da budem, Bogu, zivotu, djeci, roditeljima, muzu, svemu.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2173
Posts: 7795
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Bella »

Peace wrote:
Sun Nov 20, 2022 9:48 pm
Ne znam da se vade kosti u Bosni :hm
Clanarina pokriva troskove ukopa, a kod nas su mnoga zemljista poklonjena, tako da se ne placa sto ti kosti leze.
i ako je nekome poklonjeno. .moraju se odrzavati. a to je kroz chlanarinu..
ima osoba koja ne placahaju chlanarinu. ali se moraju sahraniti na odredjena groblja. gdje placahaju pune troshkove i to po pravilima . goblja. dakle. ne daju familiji da 'ushtedi' vech predoche spisak usluga i cijenu.. otimachina. u trenutku zalosti. kad nisi sav svoj.. :doh
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2744
Posts: 11165
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Moja glasna razmisljanja

Post by Peace »

Pa dobro, zasto ne biti clan za zivota :??

Imas ljudi bacaju novac na neke budalestine, a za potrebno ne daju.

Post Reply