Nedjelja..

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Premorila sam se nesto.

Dan zapocela u bazenu, znaci i prije kafe. Uz kafu nazvala kcerkicu, pa roditelje. Pa dorucak i pospremanje po kuci, pa shoping hrane, pa opet plivanje i teniranje, pa pranje i ciscenje 3 auta, pa skidanje roletni i pranje, pa kafa, pa vecera, to nam je muz pripremio.

Kad se sve sabere i nisam nesto znacajno radila, ali sam sam vazdan bila u pokretu.
1
1 Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nedjelja..

Post by Bella »

. nedelja.. :DE . ovo pravim za lunch .. :hm naravno. jaje che biti sprzeno :hahah


1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nedjelja..

Post by Bella »

:D/ ..lichi na ...ali. ..tijesto jako ukusno...i samo je bjelance zapečeno...zumance je na kori..namazano


....Image
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Dobro to izgleda Bella :up
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Ja sam imala plan da se nadjem negdje na rucku sa Lovely, onom lijepom Filipinkom, ona ce uskoro da preseli u Texas…Ali nije mi se dalo po ovoj zegi voziti.

Nazvala roditelje, nazvala kcerkicu, nazvala me frendica, poslije podne bilo kise, po kisi otisla plivati …Dobar je osjecaj.
Nakon toga otisla frendici na kafu. Ona mi odrezala vruceg somuna, muz nam pripremio veceru na rostinju, opet otisla plivati, da se vecera potrosi, i eto…Nekih sitnica jos izmedju toga obavila.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Kcerka sve kod nas od kako je dosla iz Evrope.
Danas obavile zajedno shoping, ona se sledila, zaboravila kako su hladne nase trgovine s hranom.
Bile u Sproutsu Bella, nisam dugo bila, bas pozelila.
Dobar deal na voce imaju.
Volim uslikati svoja kolica kad su mi puna zdravih namirnica. Najcesce mi i jesu takva, mada volim ponekad ubaciti i nesto slatko.

Image

Image

Image

Bile u Lidlu i u Publixu. Ispred Lidla bio bus, trazili donatore krvi. Javile se da cemo dati, kcerka i jest, a meni pozlilo.

Image

Image







Da popijem kafu i odosmo na aerodrom. Sin bio za vikend u Orlandu i treba abd sletiti oko 10h.
Osijedila sam milseci o njemu ova dva dana, ne znam te momke, kaze mi da su dobri.
Ipak je danas ranije otisao, i studiro za sutrasnji test s aerodroma u Orlandu.

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nedjelja..

Post by Bella »

Sprouts mi nije blizu.. bila par puta... jer mi se svidja starbucks blizu njega. ali proizvodi. tak. imaju svega. ali nista sto ja jedem. mada kupim nesto od . nuts.. na kg... i grozdzice su im ok ...ali bolje da ih ne jedem.... :_)
.
.............................................................................................Image

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nedjelja..

Post by Bella »

.nedeljna tradicija se nastavlja... mafini gotovi. 12 kom...
Image :D/
1
1 Image
.............................................................................................Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Ko ce ti ih tolike pojesti?

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2121
Posts: 7621
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Nedjelja..

Post by Bella »

.zamrznem . .da ih imam uz kafu... po podne :) ne svaki dan..
.............................................................................................Image

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Nedjelja..

Post by Gudi »

Bella wrote:
Sun Oct 01, 2023 6:08 pm
.nedeljna tradicija se nastavlja... mafini gotovi. 12 kom...
Image :D/
Ne volim mafine :%$ :maad :hahah
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Nedjelja..

Post by Gudi »

Peace wrote:
Mon Oct 02, 2023 3:06 am
Ko ce ti ih tolike pojesti?
Ona. Zna se :DD
🔻

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2779
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Nedjelja..

Post by Skitnica »

Ništa drugačija nije bila od dosadašnjih .. :D/

Provela je u skitnji .. :D

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Ujutro uz kafu nazvala jetrvu u Bosni, nazvala komsije u Bosni, i nazvala roditelje.
Napravila nam pite za rucak, krompirusu i sirnicu. Kcerka se vratila danas, isla je s frendicama u Miami na neki muzicki festival, i sin je dosao, nakon 15 dana. Prosli vikend je isao u S Carolinu, nesto ispred colega. Ona zaspala a nas dvoje otisli u Best Buy, njemu trebalo nesto, te usput razgledali novitete.
Zanimljivo, osim nas dvoje bilo je jos 5 kupaca unutra, a kako je nekad Best Buy radio. Hoce li Amazon pogasiti sve druge bisnise te vrste :hm
Nakon toga kafa s djecom vani, sin otisao, i cura opet otisla spavati, festival je trajao do kasno u noc sinoc, a ja pograbila dvoriste.

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Nedjelja..

Post by Gudi »

Kuci. Odmarao. Koliko toliko da ranije malo ustanem. Doduše malo sam i ranije zaspao. Evo sad mi se prispavalo, a ne smijem ranije da idem na spavanje probuditi cu se u pola noci. Ili možda jedan dva sata prileegnem. Sad pijem kafu valjda me nece držati dugo budnim 😂😄
1
1 Image
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Ja sam se premorila. Otkako je sin otisao na univesity nisam stigla generalno da sredim njegovu sobu do danas.
Danas sam sve odmakla, danas sam sve iz ladica i ormara povadila, danas sam mu sve oprala, sve ono sto vjesi i sto je slozene, neke se stvari nisu dugo oblacile, red ih malo proprati…Danas sam sva obrisala, svaki urez na krevetu…
Koliko on kutija ima :doh
Kupuje neke skupe elektronske stvarcice, a kad dodju nove, te stare opet proda, zato cuva originalna pakiranja…Danas sam i te kutije odlozila u ostavu.
Ostala sam satima.
Osim toga obavila sedmicni shoping, nazvala roditelje, kcerku, sina.

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Nedjelja..

Post by Gudi »

Jao ja tamo gledam slike na outfitu od Peace, sve mislim ovo neka od 30-tak godina neka moja vrshnjakinja. Kad ono zhena u braku, dvoje odrasle djece. Slichno kao ona Chloe iz Kladushe. :D

Sad sam malu kafu pristavio :)
1
1 Image
🔻

Gudi
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 171
Posts: 1682
Joined: Sat Sep 09, 2023 12:56 am
Location: Munčopolje

Re: Nedjelja..

Post by Gudi »

Sad moj Munčowwwe...pawwwa... :aaww :_)
🔻

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Gudi wrote:
Mon Oct 30, 2023 5:20 am
Jao ja tamo gledam slike na outfitu od Peace, sve mislim ovo neka od 30-tak godina neka moja vrshnjakinja. Kad ono zhena u braku, dvoje odrasle djece. Slichno kao ona Chloe iz Kladushe. :D

Sad sam malu kafu pristavio :)
Prekrasna je zena Chloe iz Kladuse, i ko persona, i fizicki gledano. Bila je kod nas, ali napustila sam.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Sinoc se sat pomjerio. Ustala po starom. Imali smo neki mitinig, svake god imamo 2-3, tu provela od 9 - 12:30.

Dosla mi djeca. Kcerka je konaacno otisla u svoj stan. Blistala je danas, mislila sam da ima neki poseban povod za srecu, ali izgleda da je to sto je nekon pola god opet sama, opet u novom stanu, opet okruzena njenim stvarima, opet njena sloboda, opet blizu prijateljicama, opet blizu svega sto voli.
Nazvala roditelje. Par masina vesa oprala, osusila i slozila.
Skuhala nam grah i ispekla polucrni hljeb. Napravila humus za par dana i sebi i kcerki
Muskarci su gledali fudbal, nas dvije provodila vrijeme zajedno.
Pred vece popili kafu zajedno vani. Ispratila djecu. Pospremila po kuhinji. Pomolila se. I eto. Mislim da ovakvi vikendi i trebaju biti u zauzetom svijetu, s porodicom.
1
1 Image

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Nedjelja..

Post by laganini »

..poštuju li muslimani nedjelju ko mi kršćani..??jednom sam sinu žugnuo što je iša nešto radit i snaha muslimanka mi je dala do znanja da to nema nikakvog značaja..nisam iša u raspravu otišlo bi ko zna gdje pa eto ovo je zgoda da saznam.. :jbg

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Ne. Nedjeljom mozes raditi. Petak bi valjalo odmoriti, do dzume (molitva koji se klanja petkom u podne, u dzamiji) a i nakon toga moze se raditi.
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Zivite li vi nedjelju? :rolleyes

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2697
Posts: 11067
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Nedjelja..

Post by Peace »

Kcerka mi bila na konaku. Jucer je bila velika utakmica na Sanford stadionu, u Athensu, a tu je sin na colegu. Zajedno su sinoc isli, i smrzli se.
A ja sam nekako na sredini puta, sin je sat voznje u jednom pravcu, kcerka sat u drugom, pa je njoj bilo usput ostati na konaku.
Popile kafu i doruckovale zajedno. Poslije podne otisla u shoping po hranu. Poslije shopinga otisla frendici na kafu.
Roditelje nisam nazvala, mama se nadala sigurna sam.
I eto, malo forumala.
Za veceru namazala sir na crni hljeb.

User avatar
laganini
Aktivan član
Aktivan član
Reactions: 437
Posts: 1870
Joined: Tue Aug 04, 2020 11:11 pm

Re: Nedjelja..

Post by laganini »

Peace wrote:
Mon Nov 13, 2023 1:58 am
Zivite li vi nedjelju? :rolleyes
..naravno znam neke ljude koji su to ignorirali ingadno su kažnjeni …

Post Reply