Saver or spender, sta ste?

Virtuelni kafić.
Sve dok ozbiljno ne pripada ni jednoj drugoj kategoriji i podforumu - znači da pripada ovdje.
Post Reply
User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Saver or spender, sta ste?

Post by Peace »

Ne citate one razgovore s Bogom :plaz Tu pise nesto kao kako nam drugi sluze da spoznamo ko smo mi sami.

Ja stvarno u poredjenju s drugim ljudima tek doznam da sam saver, nevidjeni :rolleyes

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1983
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Kamilica »

I jedno i drugo sam. Volim da imam ušteđevine ali volim i potrošiti. Uvijek mi je neka svotica složena i sakuplja prašinu, nekako se sigurnije osjećam kada znam da imam "zaliha" :D/

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Peace »

Da li biste npr izbacili neke ispravne stvari, samo da ih zamijenite ljepsim i novijim?

User avatar
Bella
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2108
Posts: 7605
Joined: Wed May 06, 2020 5:50 am

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Bella »

Ja , ne... i kad se 'ispravno' pokvari- pitam se da li mi treba, novi.. :/* :hahah
.............................................................................................Image

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Skitnica »

Ujedno sam i jedno i drugo..

Kada mi se nesto dopada a treba mi, kupim..
Nekad se mislim ako umrem a ne kupim sebi, umrlijeh sa zeljom, grehota.. :hahah

Bez zezanja, ne bacam nove stvari, ne zamjenjujem ih ako to stvarno nije potrebno..

Sto stoji neko vrijeme a ne upotrebljavamo odnesem u CK nekoga i to staro obraduje.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Peace »

Bella wrote:
Wed Jun 16, 2021 8:20 pm
Ja , ne... i kad se 'ispravno' pokvari- pitam se da li mi treba, novi.. :/* :hahah
Isto i ja.

Ali druzim se s ljudima koji razmisljaju i djeluju potpuno drugacije.
Pa se nekad zamislim da nije sa mnom nesto pogresno :hm

Samo nikako ne znam zasto bih izbacila masinu za susenje vesa samo sto je stara pa sve iako susi ko i nova :hm

Ni sto bih mijenjala pokrivac, tepih, zavjese.,. svake godine? U prodavnici ce uvijek da bude ljepsih.

I skup mi je npr hotel po noci od $650, a vidim da ga plate ljudi koji rade mjesec za takve tri noci…

Ne razumijem ni zasto ljudi idu preko svojih mogucnosti :hm

Ne znam ko je ovo rekao, ali ima tu istine:
Kupujemo stvari koje nam ne trebaju, novcem kojeg nemamo, da bi zadivili ljude do kojih nam nije stalo.

User avatar
Kamilica
Hiperaktivan član
Hiperaktivan član
Reactions: 1983
Posts: 4209
Joined: Sun Apr 19, 2020 12:15 pm

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Kamilica »

Dok je ispravno ne mijenjam, čak ni mobitel. Mada su rijetki kućni uređaji koji danas traju duže od garancije.

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Peace »

Kamilica wrote:
Thu Jun 17, 2021 7:36 pm
Dok je ispravno ne mijenjam, čak ni mobitel. Mada su rijetki kućni uređaji koji danas traju duže od garancije.
Bas.
Kupila sam pec prije par mjeseci i vec mi se pali F1 senzor :jbg
On ima neke veze s grijacem.

A masina za susenje vesa mi bas prastara, oderala mi tri nove za pranje.

User avatar
Skitnica
Stručnjak
Stručnjak
Reactions: 2772
Posts: 5307
Joined: Fri Jul 31, 2020 11:36 pm
Location: Iza leđa

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Skitnica »

Za jedan električni aparat koji koristim u kuhinji, neki dan vidim garancija za motor 30 godina.. :hahah izgleda da cu ja crci prije njega.. :D/
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Peace »


Elon Musk tvrdi da trenutno nema kuću: Prespavam kod prijatelja u slobodnoj sobi


Elon Musk je izjavio da trenutno nema dom i da spava na slobodnim krevetima kod svojih prijatelj unatoč tome što je jedan od najbogatijih ljudi na svijetu.
"Trenutno nemam ni stan, doslovno odsjedam kod prijatelja. Ako putujem u Bay Area, gdje je većina Teslinog inženjeringa, u osnovi se vrtim kroz slobodne spavaće sobe kod prijatelja", kazao je Musk u nedavnom intervjuu koji je dao Chrisu Andersonu.

Musk, koji ima procijenjenu neto vrijednost od 251 milijardu dolara, prema Bloombergu, poznat je od ranije da je vrlo štedljiv.
"Sigurno bi bilo vrlo problematično da trošim milijarde dolara godišnje na osobnu potrošnju, ali to nije slučaj", kazao je.

Osnivač Tesle i Space X-a dodao je da ne posjeduje jahtu i da nije godinama išao na odmor. Međutim, ima osobni avion.
"Ja nemam jahtu, ne idem na godišnji odmor, pa tako da mi nije osobna potrošnja velika. Jedna iznimka je avion, ali da ne koristim avion, imao bih manje sati za rad", kaže Musk.
Njegovi prijatelji godinama su komentirali Muskove štedljive navike.

U nedavnom intervjuu za Vanity Fair, bivša partnerica Grimes rekla je da je ponekad živio "ispod granice siromaštva" i odbio je kupiti novi madrac nakon što se na njezinoj strani pojavila rupa.
"Živjeli smo u nesigurnoj kući od 40.000 dolara gdje su nas susjedi, snimali, a nema osiguranja. Jela sam maslac od kikirikija osam dana zaredom", ispričala je Grimes.
Googleov suosnivač i tadašnji izvršni direktor Larry Page rekao je da bi ponekad, kada bi Musk posjetio Silicijsku dolinu, slao mail: "Ne znam gdje bih odsjeo večeras. Mogu li doći?"
1
1 Image

User avatar
Peace
Moderator
Reactions: 2691
Posts: 11061
Joined: Thu Nov 12, 2020 2:20 am

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Peace »

Meni cesto izgleda da je ljudima koji imaju vise sve skupo, dok onima koji imaju manje nije nista.
U tome mozda i jeste kljuc zasto prvi imaju vise a drugi manje :??

User avatar
Revizor
Član
Član
Reactions: 393
Posts: 830
Joined: Sun Jun 28, 2020 12:00 pm

Re: Saver or spender, sta ste?

Post by Revizor »

za mene kazu da sam grower
1
1 Image
za mene senf je istina
po virslama je ispisan

Post Reply